Jak ułatwić sobie życie – 40 niesamowitych patentów

Poradnik dodany przez: Cress6
1665 0

Wiele razy zdarza się, że użyteczne lifehacki to coś, co jest ostatnią deską ratunku. Dotyczy to zarówno kosmetyków, jak i niektórych gadżetów, które jak się okazuje, można zrobić samodzielnie.
Kosmetyki DIY to takie, które można wykonać samemu, łatwo i szybko. Należą do nich między innymi maseczki typu peel-off, które można wykonać z żelatyny i mleka lub aktywnego węgla. Całość wystarczy podgrzać, aby otrzymać produkt, który do złudzenia przypomina gotowe produkty dostępne w drogeriach. Samodzielnie można również wykonać odżywczy sprej do włosów na bazie drożdży, który zapobiega ich wypadaniu.
Warto zwrócić uwagę również na porady dotyczące tego, w jaki sposób można lepiej dbać zarówno o same ubrania, jak i ich wygląd. Dzięki odpowiedniemu złożeniu ubrań w szafie można zyskać o wiele więcej miejsca. Dbanie o ubrania to także skuteczne usuwanie przebarwień z białej odzieży. Do tego celu można zastosować między innymi odpowiednio rozcieńczony perhydrol lub plasterki cytryny. W przypadku drugiego sposobu stosuje się dodatkowo gotowanie tkaniny.
Porady dotyczące DIY dotyczą także tego, w jaki sposób wykonywać tanie gadżety. Warto wiedzieć, w jaki sposób szybko wykonać przyrząd, który umożliwia wykonanie masażu głowy. Wystarczy do tego celu trzepaczka typu miotła, przyrząd do przecinania drutu oraz pistolet z klejem. Masaż takim urządzeniem pozwala na zrelaksowanie się.
Life hacks może dotyczyć także szybkiego uzyskiwania świeżego zapachu w pomieszczeniach i nie tylko. Na uwagę zasługują takie porady jak użycie suchego szamponu jako dezodorantu do obuwia lub wykorzystania resztek mydła w kostce w celu wykonania zapachowej saszetki do szafy. 

Do poradnika Jak ułatwić sobie życie – 40 niesamowitych patentów przypisano następujące tagi:

porady diy life hacks lifehacki tanie gadżety

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak ułatwić sobie życie – 40 niesamowitych patentów skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...