Jak ulepszyć nagrywanie telefonem i kamerką - gimball DIY

Poradnik dodany przez: 99problems
6321 0

Oryginalny gimball do kamery lub telefonu komórkowego kosztuje ponad 1000 zł. Są też tańsze wersje ale skoro coś kosztuje nawet 200 zł a okazuje się, że można to zrobić samodzielnie, to warto spróbować. /rzecz jasna gimball DIY będzie dużo bardziej toporny w użyciu niż przykładowo gimball do telefonu najnowszej generacji. Ale i tak takim ręcznie wykonanym sprzętem będziemy mogli tworzyć w miarę płynne ujęcia telefonem czy też przy większej wersji, płynne ujęcia kamerą. 

W tym przypadku na pytanie jak zbudować gimball odpowiedź jest prosta - trzeba go zbudować tanio i dokładnie. Tanio to wiadomo o co chodzi a w takim razie dlaczego dokładnie? A no dlatego, że im bardziej ładnie i gładko będzie chodził gimball tym bardziej płynne ujęcia z kamery otrzymamy. To logiczne :) 

Ale proszę nie nastawiajcie się na jakieś mega efekty i rozwiązanie wszystkich problemów przy nagrywaniu przykładowo telefonem płynnych ujęć. Z kamery zawsze trochę będzie trzęsło jak ręcznie działamy. Ale taki dodatek zrobiony własnoręcznie w jakimś stopniu pomoże zniwelować drgania i skokowe ujęcia. Zresztą sami możecie ocenić jak to wszystko wygląda, oglądając ten poradnik i efekt końcowy, czyli film nagrany normalnie kamerą i film nagrany za pomocą gimballa w wersji zrób to sam.

Na pewno pomoże wam wolne przesuwanie całego zestawu, czyli kamery zamocowanej na gomballu i trochę wprawy. Trzeba opanować ten sprzęt, zresztą jak każdą inną nowość z którą mamy styczność. 

Życzę powodzenia w budowie, szybkiej nauki i oczywiście jak najbardziej płynnych ujęć telefonem oraz każdym innym sprzętem do nagrywania wideo.

Do poradnika Jak ulepszyć nagrywanie telefonem i kamerką - gimball DIY przypisano następujące tagi:

aparaty i kamery gimball jak zbudować gimball płynne ujęcia telefonem płynne ujęcia z kamery gimball do telefonu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak ulepszyć nagrywanie telefonem i kamerką - gimball DIY skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...