Jak usunąć grzyba ze ściany

Poradnik dodany przez: CastoramaPolska
5250 0

Facebook: http://files.castorama.pl/castorama-fb

W powyższym filmie prezentujemy porady jak usunąć grzyba ze ścianyGrzyb na ścianie to częsty problem pojawiający się w przypadku starych domów o niewłaściwej izolacji, nadmiernej wilgotności panującej w pomieszczeniach i braku odpowiedniego przepływu powietrza. Pojawiający się grzyb na ścianie jest w nich nie tylko mało estetyczny, ale może stanowić także zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia mieszkańców. Czarne, szare lub zielone wykwity grzyba na ścianie mogą zawierać groźne dla organizmu ludzkiego toksyny lub powodować infekcje oraz występowanie alergii. Usuwanie grzyba ze ściany jest więc działaniem nie tylko na rzecz estetyki, ale także przede wszystkim naszego zdrowia i samopoczucia.
Usuwanie grzyba możemy przeprowadzić samodzielnie przy użyciu szpachelki, szczotki i środka grzybobójczego. Zabezpieczając się przed szkodliwym wpływem grzyba na nasz organizm zadbajmy także o wyposażenie siebie w okulary ochronne, rękawiczki oraz maskę.
Aby usunąć grzyba na ścianie zwilżamy zagrzybione powierzchnie, a następnie usuwamy szpachelką odchodzące płaty starej farby oraz tynk. Po oczyszczeniu ściany przystępujemy do zlikwidowania grzyba na ścianie obficie spryskując je środkiem grzybobójczym. Warto pamiętać także, że jest to środek silnie żrący, zabezpieczenie rąk, twarzy oraz dróg oddechowych specjalnymi ubraniami ochronnymi jest więc koniecznością przy jego użyciu. Po spryskaniu ścian środkiem grzybobójczym odczekujemy 15 minut, aby zaczął on właściwie działać. Następnie za pomocą szczoteczki usuwamy resztki grzyba i pleśni ze spryskanej ściany. Tak odgrzybioną ścianę możemy pomalować.

Gazetka promocyjna: http://www.castorama.pl/gazetka-i-katalogi/gazetka-castorama?utm_source=youtube.com&utm_medium=referral&utm_campaign=castoramaYT

Do poradnika Jak usunąć grzyba ze ściany przypisano następujące tagi:

porady grzyb na ścianie jak usunąć grzyba ze ściany usuwanie grzyba środek grzybobójczy stary dom

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak usunąć grzyba ze ściany skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...