Jak używać olejku tymiankowego na przeziębienie u dzieci

Poradnik dodany przez: EmiFra
5092 0

Zdrowie dzieci jest dla rodziców bardzo ważne. Często szukają oni sposobów na podwyższenie odporności dzieci lub informacji jak leczyć przeziębienie, które u dziecka wystąpiło. Bardzo chętnie stosowanym sposobem przez rodziców jest olejek tymiankowy. Ma on właściwości lecznicze. Jednak nie każdy wie, jak i - przede wszystkim - w jakich ilościach go stosować. Są na to trzy sposoby:
Pierwszy to inhalacja. Można kilka kropel rozpylić w pomieszczeniu lub dodać do nawilżacza powietrza, o ile oczywiście posiada funkcję olejków eterycznych. Wystarczy dosłownie kilka kropel. Wdychając olejek tymiankowy przez dłuższy czas na pewno poczujemy jego działanie.
Drugi sposób to nacieranie ciała olejkiem. Tutaj jednak bardzo trzeba uważać na zdrowie. W zależności od wieku dziecka można stosować inną ilość olejku na ciele. Dla dzieci poniżej pierwszego roku życia w ogóle odradza się jego stosowanie. Dokładne proporcje - w jakim wieku jaką ilość można stosować - znajdziecie w linku pod filmem. Dzięki ciepłocie ciała olejek eteryczny będzie odparowywał i uwalniał substancje do powietrza, którym potem będziemy oddychali. Tak więc podwójna korzyść. Jest to jednocześnie najpopularniejszy sposób stosowania olejku, jednak od zawsze problemem jest niewiedza, co do ilości olejku jaki można stosować na ciało.
No i trzecia metoda - kąpiel z olejkiem. Wyobraźmy sobie nawet najgorsze przeziębienie. Leczenie jest trudne, a nic nie sprawia takiej przyjemności jak ciepła kąpiel. Tak więc warto ją połączyć z olejkiem tymiankowym. Wchłanianie się przez nasze ciało i parowanie w ciepłej wodzie - nie ma nic lepszego na przeziębienie zarówno osób dorosłych jak i dzieci.

Link niżej: https://klaudynahebda.pl/przeziebienie-2/  

Składniki:

  • Sklep: https://bit.ly/2yf48Em

Do poradnika Jak używać olejku tymiankowego na przeziębienie u dzieci przypisano następujące tagi:

zdrowie zdrowie dzieci olejek tymiankowy przeziebienie leczenie jak leczyc przeziebienie choroba dzieci

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak używać olejku tymiankowego na przeziębienie u dzieci skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...