Jak wykonać krzesło z palety drewnianej

Poradnik dodany przez: Nassau
3450 0

Meble z drewna są ostatnio bardzo popularne, w szczególności te z palet drewnianych. Dzięki nim można nie tylko zyskać nowe meble, ale także pozbyć się niepotrzebnych palet. Może być to także świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu la osób, które uwielbiają wszelkie tego typu prace i majsterkowanie. Co będzie potrzebne do wykonania krzesła z drewnianych palet?
- 3 palety z drewna
- miarka
- ołówek
- piła
- szlifierka do drewna
- papier ścierny
- wkrętarka i wkręty do drewna
Następnie należy odpowiednio przygotować wszystkie materiały. Najpierw uważnie rozbieramy wszystkie palety drewniane, szlifujemy powstałe deski i odcinamy potrzebne elementy jakimi są w przypadku wykonania jednego, drewnianego krzesła: 2 deski o długości 90 centymetrów, 2 deski o długości 40 centymetrów, 6 desek o długości 35 centymetrów, 2 deski o długości 37 centymetrów, 2 kantówki o grubości 40 centymetrów oraz 2 deski do maskowania blaków. Przygotowujemy swoje miejsce pracy, wkrętarkę oraz wkręty i możemy zabierać się do pracy.
Teraz przyjdzie czas na majsterkowanieTechnika wykonania jest bardzo prosta. Najpierw przygotowujemy dwa boki z desek 90 centymetrowej i 35 centymetrowych. Łączymy je, siedzisko wykonujemy z czterech desek 35 centymetrowych montowanych oczywiście do obu boków na raz. Deski 37-mio centymetrowe będą tworzyły oparcie. Z boku krzesła montujemy 2 deski do maskowania. Ich rola jest czysto estetyczna i zasłania wszelkie niedoskonałości i połączenia. Całość nie powinna zająć więcej niż godziny czasu a efekt będzie świetny. Drewniane krzesło o wysokości oparcia 90 centymetrów ozdobi każde mieszkanie i będzie bardzo funkcjonalne.

Do poradnika Jak wykonać krzesło z palety drewnianej przypisano następujące tagi:

technika majsterkowanie zrób to sam palety drewniane meble z drewna diy zrób to sam europaleta

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać krzesło z palety drewnianej skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...