Jak wykorzystać baterie - 4 kreatywne sposoby

Poradnik dodany przez: longmmuns
11695 4

Zwykłe, używane na co dzień baterie mogą mieć jeszcze inne zastosowanie niż to, do którego zostały pierwotnie przeznaczone jako źródła zasilania elektroniki. W powyższym filmie prezentujemy więc gadżety elektroniczne i fajne rzeczy, jakie można stworzyć z wykorzystaniem baterii.
Life hacks z użyciem baterii to chociażby użycie ich do obsługi ekranu smartfona. Jeśli kiedykolwiek mieliśmy problem z przesuwaniem palcem po ekranie telefonu, aby uzyskać pożądane jego funkcje baterie rozwiążą go za nas.
Sposobem na modny w ostatnich latach recycling, w ramach którego wykorzystujemy zużyte już baterie, jest stworzenie z nich w prosty sposób opornika służącego do pomiarów prądu, potrzebnych przy domowym majsterkowaniu. Warto o tym pamiętać, kiedy zastanawiamy się, gdzie można wyrzucić niedziałające już baterie.
Z kolei blaszki będące opakowaniem zużytych już baterii możemy także wykorzystać w duchu recyclingu tworząc z nich dodatkowe zabezpieczenia do metalowej kłódki. Odpowiednio przycięte i wygięte blaszki są bowiem prostym, a skutecznym sposobem ochrony przed otwarciem kłódki na drzwiach piwnicy, garażu czy innych miejsc, w których przechowujemy cenne dla nas przedmioty.
Ostatnim prezentowanym life hackiem z użyciem baterii jest sposób na wykorzystanie w gadżetach elektronicznych nawet baterii , które do nich nie pasują. Dzięki zwinięciu w kulkę folii aluminiowej i umieszczeniu jej pomiędzy mniejszą baterią a źródłem zasilania urządzenia, bateria będzie działać tak jak pozostałe, pasujące do danego urządzenia. Nie musimy więc dzięki temu za wszelką cenę szukać odpowiadających baterii

Do poradnika Jak wykorzystać baterie - 4 kreatywne sposoby przypisano następujące tagi:

baterie elektronika recycling life hacks gadżety elektroniczne fajne rzeczy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykorzystać baterie - 4 kreatywne sposoby skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...