Jak bezpiecznie segregować śmieci?

Jak bezpiecznie segregować śmieci?

Współcześni ludzie coraz większą uwagę zwracają na ochronę środowiska naturalnego, a co za tym idzie, na odpowiednią segregację śmieci. Jednak jest pewna lista produktów, które po zużyciu wymagają specjalnego traktowania. Oto, co powinniśmy z nimi zrobić:

Krok 1 - 1. Lekarstwa

Lekarstwa, które straciły termin ważności nie powinny trafiać do kosza na śmieci. Chcąc się ich pozbyć trzeba zanieść je do najbliższej apteki, gdzie zostaną poddane utylizacji.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak usprawnić transport śmieci domowych

Krok 2 - 2. Baterie/akumulatorki

Baterie zawierają w sobie metale ciężkie, które są niebezpieczne dla środowiska, dlatego powinniśmy poszukać w naszej okolicy miejsca, w których znajdują się specjalne pojemniki na zużyte baterie. Są to najczęściej instytucje, takie jak szkoła, urząd. Często zużyte baterie i akumulatory przyjmują też sklepy zajmujące się ich sprzedażą.

Krok 3 - 3. Żarówki energooszczędne

Tak, jak w przypadku baterii, żarówki możemy zanieść do sklepu zajmującego się ich sprzedażą. Zużyte żarówki energooszczędne zostaną przyjęte również w punktach zajmujących się odzyskiwaniem sprzętu elektronicznego i elektrycznego.

Krok 4 - 4. Chemikalia fotograficzne

Chemikalia fotograficzne powinny zostać zdane w miejscu, w którym zostały zakupione.

Krok 5 - 5. Tzw. Elektrośmieci

Są to sprzęty elektroniczne oraz elektryczne, na których widnieje symbol przekreślonego kontenera na śmieci. Takie przedmioty powinniśmy odnieś do punktu zajmującego się odzyskiwaniem sprzętu elektronicznego i elektrycznego.

Uwaga

Listę punktów zajmujących się odzyskiwaniem sprzętu elektronicznego i elektrycznego można odnaleźć na stronach ww urzędów gmin i dzielnic.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak bezpiecznie segregować śmieci? skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!