Jak wykorzystać folię aluminiową - 5 przydatnych sposobów

Poradnik dodany przez: kinaa45
3856 0

Folia aluminiowa - jak używać, czyli kolejny film Uli Pedantuli z cyklu life hacks i fajne rzeczy, które można wykonać dzięki posiadanym w domu produktom i materiałom. Dobre rady i porady, które przydadzą się każdemu, nie tylko perfekcyjnej pani domu.

Folia aluminiowa używana jest najczęściej do pakowania żywności, ale może też posłużyć chociażby do czyszczenia piekarnika, który najczęściej ulega po pewnym czasie użytkowania trudnym do usunięcia zabrudzeniom. Folia aluminiowa może także pomóc nam zabezpieczyć piekarnik przed zabrudzeniem. Jedną z prezentowanych porad jest wyłożenie folią aluminiową dolnego poziomu piekarnika, dzięki czemu wszystko co zostanie upieczone na rożnie i będzie kapało, nie zabrudzi trudnego do wyczyszczenia spodu. Po pieczeniu po prostu zbieramy arkusze folii aluminiowej i możemy je wyrzucić.
Folię aluminiową możemy wykorzystać także do zabezpieczenia przed zabrudzeniami kuchenki gazowej chociażby w trakcie przygotowania do przyjęć urządzanych w domu, kiedy po całym dniu gotowania nie mamy już siły na czyszczenie kuchenki. Folia aluminiowa jest także świetnym narzędziem do ostrzenia nożyczek – wystarczy arkusz folii aluminiowej złożyć kilkukrotnie na pół i przecinać go nożyczkami. Dzięki oporowi, na jaki napotykają, natychmiast się ostrzą. Folia aluminiowa może być także ekranem odbijającym ciepło w trakcie prasowania żelazkiem koszul, co pozwala na prasowanie ich jednocześnie po obu stronach. Fajne rzeczy, jakie można wykonać jeszcze z folii aluminiowej to m. in. lejek wykonany naprędce ze złożonego jej arkusza. A pozostałości po zużytej już folii można wykorzystać chociażby jako zabawki dla domowych zwierząt.

Składniki:

  • Subskrybuj mój kanał: http://bit.ly/1jTBfO9
  • Facebook: https://www.facebook.com/UlaPedantula
  • Blog: http://ulapedantula.pl/

Do poradnika Jak wykorzystać folię aluminiową - 5 przydatnych sposobów przypisano następujące tagi:

porady folia aluminiowa life hacks fajne rzeczy dobre rady folia aluminiowa jak używać

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykorzystać folię aluminiową - 5 przydatnych sposobów skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...