Jak wykorzystać silniczki modelarskie - 3 różne sposoby

Poradnik dodany przez: 99problems
3974 0

Silniczki modelarskie, ze względu na swą nazwę, mogą kojarzyć się przede wszystkim z modelarstwem, fakty są jednak takie, że ich zastosowanie może być dużo szersze i, nierzadko, zaskakujące. Jeżeli interesuje nas elektronika i mamy jakiekolwiek umiejętności z nią związane, będziemy w stanie przy użyciu tych silników zrobić sobie na przykład trzy ciekawe gadżety.
Jedną z interesujących i przydatnych rzeczy, które możemy tak stworzyć, jest automatyczna temperówka. Jej złożenie nie jest trudne dla kogoś, komu nieobca jest elektronika, a warto pokusić się o wykonanie takiego narzędzia, gdyż jest ono niezwykle użyteczne. Przy użyciu takiej temperówki naostrzymy ołówek czy kredkę szybko i komfortowo, a jeśli dodatkowo postawimy obok jakiś pojemniczek, śmieci powstałe podczas ostrzenia trafią do niego, co umożliwi nam uniknięcie bałaganu. Silniczek modelarski przyda się też do samodzielnego wykonania automatycznego cyrkla. Jeżeli zechcemy, możemy nim rysować okręgi o takich samych wymiarach lub też dodać do niego możliwość regulacji średnicy, co uczyni taki cyrkiel jeszcze bardziej praktycznym. Kolejnym gadżetem, którego wykonanie umożliwia nam silnik dc, jest pistolet na gumki. Możemy wykorzystać go jako zwykłą zabawkę lub zaprosić znajomych i urządzić turniej w strzelaniu do celu – wszystko zależy od nas.
Jeżeli mamy pewne zdolności elektroniczne, lubimy majsterkować i robić dla siebie czy znajomych różne przydatne czy interesujące rzeczy, silniczki elektryczne będą dla nas świetnymi materiałami do pracy. Wykorzystując je, wykonamy fantastyczne przedmioty, którą przydadzą się na co dzień (na przykład temperówka) lub też zapewnią nam mnóstwo świetnej zabawy (jakpistolet na gumki). Jeśli więc mamy czas i możliwości, spróbujmy zrobić sobie jakiś ciekawy gadżet – końcowy efekt z pewnością będzie wart naszego wysiłku i umili nam życie. 

Do poradnika Jak wykorzystać silniczki modelarskie - 3 różne sposoby przypisano następujące tagi:

elektronika silniczek modelarski pistolet na gumki silniczki elektryczne silniczki modelarskie silnik dc

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykorzystać silniczki modelarskie - 3 różne sposoby skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...