Jak wykorzystać stary dysk twardy - budowa szlifierki

Poradnik dodany przez: bodziaros
5520 0

Coraz więcej przedmiotów codziennego użytku ląduje w koszu na śmieci, ponieważ mija termin ich przydatności, a mogłyby zostać wykorzystane do projektów zrób to sam. Choć wiele z nich jest tak wyeksploatowanych, że trudno się dziwi, iż niechybnie kończą w pojemniku na odpady, to znajdą się osoby, których pasją jest majsterkowanie mogą być zainteresowane kreatywnymi metodami, dzięki którym proste przedmioty zamieniają się w użyteczne narzędzia za pomocą kilku prostych tricków.

Powyższy filmik pochodzi z serii zrób to sam, przez co cała instrukcja zaprezentowana jest krok po kroku z dokładnym wyjaśnieniem kluczowych momentów, jakie mogą sprawić problemu początkującym, jak i osobom bardziej zaawansowanym. W tym wypadku chodzi o wykonanie narzędzia pomocnego wszystkim majsterkowiczom i bez którego nie obejdzie się żaden warsztat, gdzie hobbystycznie uprawiane jest modelarstwo.

Na początek omówiona zostaje budowa dysku twardego wraz z elementami, które będą stanowi podstawę przyszłej szlifierki. Zastosowana w tym wypadku technika to szereg prostych kroków, jakie wykonać może nawet mniej zaawansowany użytkownik komputera. Tego rodzaju szlifierka oscylacyjna wykorzystuje naturalny mechanizm, z jakiego stworzony jest dysk twardy i za pomocą zewnętrznego zasilania i kilku modyfikacjom pozwala na wykorzystanie ich do zupełnie innego celu.

Każdy amator modelarstwa, którego zamiłowaniem jest majsterkowanie z całą pewnością będzie zachęcony możliwością zaprojektowania narzędzia pracy własnymi rękami. Jest to zarówno pouczające, jak i niezwykle satysfakcjonujące przedsięwzięcie, które nie odmówi sobie żadnej kreatywny umysł. Tym bardziej, jeżeli sprawi to, że zdobędzie się nową wiedzę przydaną również przy innych projektach, nad jakimi będzie okazja pracować w przyszłości. Nie zaszkodzi też technika, którą się pozna.

Składniki:

  • stary sprawny dysk twardy
  • włącznik
  • papier ścierny
  • wata
  • śruby mocujące z komputera

Do poradnika Jak wykorzystać stary dysk twardy - budowa szlifierki przypisano następujące tagi:

technika majsterkowanie szlifierka modelarstwo zrób to sam szlifierka oscylacyjna

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykorzystać stary dysk twardy - budowa szlifierki skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...