Jak wykorzystać stary dysk twardy - szlifierka z dysku

Poradnik dodany przez: Fanarybeusz
4356 0

Dziś chcę wam pokazać jak zrobić sobie szlifierkę ze starego dysku twardego. Oczywiście taki dysk musi działać, czyli po podłączeniu muszą się kręcić talerze dysku. Co prawda nie będę pokazywał wam tego krok po kroku, tylko wykonanie szlifierki z dysku opiszę na gotowym produkcie, który stworzyłem wcześniej. 

Najważniejsze elementy i rozwiązania w tym projekcie są następujące:

Papier ścierny nie jest przyklejony do talerza starego dysku twardego, tylko jest zamocowany za pomocą górnej części, którą się odkręca. Wkładacie papier ścierny i dokręcacie go górną częścią, która w moim przypadku jest na czterech śrubkach. Ale aby nie było tak prosto, to papier trzeba sobie wcześniej dociąć. Zróbcie to w miarę równo aby właśnie ta górna część dysku była w stanie przytrzymać całość i aby szlifierka dla modelarza nie okazała się niszczycielskim narzędziem, które zniszczy naszą pracę. 

Oprócz tego trzeba będzie przerobić wtyczkę, co już tak nieco dokładniej jest opisane i na pewno dacie rade z taką przeróbką. Nie ma w tym nic takiego skomplikowanego. Tak samo jest w przypadku wyciągania głowicy, która w takiej szlifierce z dysku nie jest nam potrzebna. Ten element łatwo się wyciąga i nie trzeba nic wyrywać. 

Generalnie pomysł na majsterkowanie z wykorzystaniem starych i niepotrzebnych rzeczy to bardzo fajna sprawa, tym bardziej kiedy uda nam się zbudować coś co nam się przyda i będzie praktyczne. A w modelarstwie (ale tez nie tylko) taki zestaw z pewnością będzie często wykorzystywany. No i można szlifować i elementy drewniane, i plastikowe i metalowe. To zależy od tego jaki papier ścierny sobie zamontujecie. 

Do poradnika Jak wykorzystać stary dysk twardy - szlifierka z dysku przypisano następujące tagi:

technika pomysły na majsterkowanie stary dysk twardy szlifierka z dysku wykorzystanie starego dysku szlifierka dla modelarza

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykorzystać stary dysk twardy - szlifierka z dysku skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...