Jak wymienić głowicę termostatyczną

Poradnik dodany przez: CastoramaPolska
5092 0

Facebook: http://files.castorama.pl/castorama-fb

Kolejny film z cyklu: dobre rady - budowa i remonty wykonywane samodzielnie – przedstawia w dwóch prostych krokach, jak wymienić głowicę termostatyczną. Pierwszym z nich będzie oczywiście demontaż starej głowicy, a następnie – zamontowanie zupełnie nowej pozwalającej na korzystanie z mocy kaloryfera łazienkowego. Przy okazji dowiemy się, jak odpowietrzyć kaloryfer, który często po rozpoczęciu sezonu grzewczego okazuje się zupełnie zimny i nie spełnia swoich funkcji.

Do zamontowania elektronicznej głowicy termostatycznej przydadzą się następujące elementy: sama, odpowiednio dobrana głowica termostatyczna, adaptery, szablon załączony do nowej głowicy, a także klucz imbusowy, także znajdujący się w zestawie.

Demontaż starej głowicy termostatycznej wymaga przekręcenia jej do pozycji oznaczonej numerem pięć i odkręcenia w lewo pierścienia zwalniającego zaciski an zaworze. To w zupełności wystarczy, aby odkręcić starą głowicę termostatyczną i przygotować miejsce na nową na naszym kaloryferze.

Do nowej głowicy termostatycznej załączony jest szablon, który pozwoli na sprawdzenie, który z trzech wybranych adapterów będzie potrzebny do montażu nowej głowicy. Montaż odpowiedniego adaptera dokonywany jest za pomocą dołączonego do zestawu klucza imbusowego, którym dokręcamy adapter śrubą mocującą. Następnym krokiem będzie włożenie do głowicy termostatycznej baterii i ustawienie odpowiedniej daty oraz godziny. Upewniamy się, czy na ekranie głowicy termostatycznej świeci się symbol M. Następnie głowica zostaje dokręcona do adaptera. I wymiana głowicy zostaje w ten sposób wykonana.

Do poradnika Jak wymienić głowicę termostatyczną przypisano następujące tagi:

kaloryfer budowa i remonty jak odpowietrzyć kaloryfer dobre rady głowica termostatyczna kaloryfer łazienkowy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wymienić głowicę termostatyczną skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...