Jak zabudować grzejnik

Jak zabudować grzejnik

Możemy wykonać sami zabudowę grzejnika, należy jednak pamiętać aby obudowa pozwalała na przepływ powietrza z każdej strony. źle zabudowany grzejnik to strata ciepła w domu.

Krok 1

Grzejnik którego położenie lub kształt nam się nie podoba a nie mamy możliwości wymiany lub przestawienia,możemy zabudować. Należy jednak pamiętać że zabudowa grzejnika powoduje jego zaniżoną wydajność cieplną a jeżeli mamy założone mierniki poboru ciepła narażamy się na większe koszty opłaty za ogrzewanie.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić ozdobną osłonę kaloryfera

Krok 2

Konstrukcję zabudowy szkicujemy wraz ze wszystkimi pomiarami,tak aby mieć pogląd na ilość potrzebnego materiału oraz jego wygląd.Następnie dokonujemy wyboru rodzaju i koloru elementów z których będziemy robić zabudowę,może to być drewno ,plastik,arkusze metalowe.

Krok 3

Zabudowanie grzejnika może pozwolić nam na zrobienie szerszego parapetu,zabudowanie całej wnęki lub innego typu innowacji w pomieszczeniu.Przed planowaną zabudową pamiętajmy o możliwości szybkiego demontażu,odkurzenie,umycie,pomalowanie lub odpowietrzenie. Zastosujmy możliwość cyrkulacji ciepłego powietrza z każdej strony zabudowy, nie zakrywajmy całkowicie szczelnie grzejnika.

Krok 4

Jeżeli nie możemy zastosować zabudowy,pomyślmy o pomalowaniu w ten sposób aby nie rzucała się w oczy jego obecność,kolor oraz rodzaj malowania pozwoli na wtopienie się w otoczenie, bez jego nadmiernej ekspozycji.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zabudować grzejnik skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!