Jak wyregulować zawiasy w szafkach

Poradnik dodany przez: CastoramaPolska
9293 0

Fronty szafek i szuflad potrafią czasem po dłuższym użytkowaniu opadać, na skutek rozregulowania zawiasów. Powoduje to, że szafki nie zamykają się równo, a geometria ich frontów będzie zachwiana. Nie wygląda to estetycznie, a na dłuższą metę może być po prostu niebezpieczne. Rozregulowane zawiasy mogą spowodować ostatecznie wyrwanie drzwiczek z szafki lub nawet ich poluzowanie, które może być niebezpieczne dla użytkowników, zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci. W powyższym filmie prezentujemy więc proste porady, jak samodzielnie wykonać regulację zawiasów przy użyciu śrubokręta krzyżakowego. Prezentowane dobre rady przydadzą się też przy wykonaniu takich czynności jak skręcanie mebli czy składanie mebli.
Poznajmy na początek schemat konstrukcji zawiasów, aby wiedzieć, która ich część odpowiada za regulowanie innej części konstrukcji szafki. Zawiasy składają się z łapy, mocowania, wkrętów mocujących i dwóch śrub służących do regulacji. Śruba znajdująca się głębiej służy do regulacji odchylenia drzwiczek od szafki. Śruba znajdująca się bliżej służy do wypionowania drzwiczek od szafki, a dwa wkręty mocujące służą do ustalenia wysokości drzwiczek.
Biorąc się za regulację zawiasów w pierwszej kolejności śrubą znajdującą się bliżej poziomujemy drzwiczki względem szuflady bądź górnej krawędzi mebla. Drugą śrubą z kolei licujemy fronty szafek. Następnym krokiem będzie poluzowanie wkrętów mocujących, co pozwoli na ustalenie wysokości drzwiczek. Dokręcamy wkręty i tym samym regulacja zawiasów została z sukcesem zakończona. Warto zastosować nasze porady także przy samodzielnym skręcaniu mebli

Do poradnika Jak wyregulować zawiasy w szafkach przypisano następujące tagi:

porady fronty dobre rady regulacja zawiasów skręcanie mebli składanie mebli

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wyregulować zawiasy w szafkach skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...