Jak zamontować rolety w pokoju

Poradnik dodany przez: CastoramaPolska
3995 0

Rolety to jeden ze sposobów ozdobienia okna i jednocześnie zasłonięcia go na noc, co przydaje się zwłaszcza w mieście, gdzie rzadko kiedy panują całkowite ciemności lub odgrodzenie wnętrz od ciekawskich spojrzeń. Rolety na okna są dostępne obecnie w tak różnych kolorach i wzorach, że każdy może dobrać odpowiednie rolety uzupełniające cały wystrój mieszkania. W kolejnym filmie z cyklu budowa i remonty prezentujemy więc, jak w łatwy sposób wykonać montaż rolety dzień noc samodzielnie.

Rolety dzień noc to obecnie bardzo popularny typ rolet dostępnych wśród rolet Castorama. Są one skonstruowane z poziomych pasów tkaniny, które po podwinięciu do góry mogą stworzyć szpary odsłaniające okna lub zasłonięte na noc – całkowicie odgrodzić nas od dobiegającego zza okna światła.
Montaż rolety dzień noc wykonujemy dobierając odpowiednie do szerokości i wysokości okna rolety dzień noc. Dodatkowo zaopatrujemy się w taśmę montażową oraz nożyczki. Pracę zaczynamy od ustalenia, gdzie jest przód, a gdzie tył rolety. Następnie wciskamy mocno w oś piasty rolety, dociskając je do końca. Uchwyty wsuwamy w szyny montażowe, aż usłyszymy kliknięcie zatrzasków. Na tak przygotowane uchwyty naklejamy przygotowaną taśmę montażową, dzięki której roleta nie będzie luźno latać po framudze i łatwiej będzie ją zamontować. Usuwamy z niej taśmę zabezpieczającą tuż przed montażem rolety na framudze. W górnej części uchwytów znajdują się zatrzaski, którymi zabezpieczamy roletę. Na końcach rurki obciążającej roletę montujemy ograniczniki i wkładamy między warstwy rolety. Na koniec natomiast montujemy sznurki pozwalające na zwijanie lub rozwijanie rolety.

Gazetka promocyjna: http://www.castorama.pl/gazetka-i-katalogi/gazetka-castorama?utm_source=youtube.com&utm_medium=referral&utm_campaign=castoramaYT

Do poradnika Jak zamontować rolety w pokoju przypisano następujące tagi:

rolety budowa i remonty rolety dzień noc rolety na okna montaż rolety dzień noc rolety castorama

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zamontować rolety w pokoju skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...