Jak przygotować się do remontu

Jak przygotować się do remontu

Każdy, kto doświadczył kiedykolwiek remontu wie, że sprzątanie po nim jest niezwykle żmudne i pracochłonne. Zajmuje dużo czasu, siły i cierpliwości. Istnieje jednak kilka metod, dzięki którym poremontowe sprzątanie będzie chociaż trochę łatwiejsze.

Krok 1

Przed malowaniem zainwestuj w folię malarską. Ułóż ją na podłodze i przyklej do listw przy dolnej części ściany. Dzięki temu mamy pewność, że podłogi nie będę pochlapane farbą, więc nie będziemy musieli męczyć się jej zmywaniem. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wykonać remont tarasu lub balkonu - uwagi i wskazówki

Krok 2

Sposobem na to, aby sprawdzić, czy trzeba zeskrobać z naszej ściany starą farbę jest przemycie ją woda. Jeżeli na powierzchni zrobią się czarne plamy lub bąble, przypominające pęcherze- musisz zeskrobać ścianę do surowego tynku. Innym sposobem jest przyklejenie na ścianę taśmy klejącej. Oderwij ją szybkim ruchem. Jeżeli pozostaną na niej kawałki farby- musisz zeskrobać starą farbę. 

Krok 3

Żółte plamy na białych ścianach przemyj mlekiem i poczekaj, aż wyschną. Następnie pomaluj powierzchnię biała farbą. 

Ciekawostka

Remont najlepiej robić w ciepłe dni, przy otwartych oknach. Dzięki temu farba będzie łatwiej schła, a my nie zatrujemy się środkami chemicznymi.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przygotować się do remontu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!