Jak zbudować kompostownik w bardzo prosty sposób

Poradnik dodany przez: NicoleDe7
9742 0

Realizacja marzeń to cel dla wielu z nas. Wiecie łono natury, domki, działeczka etc. Jeśli macie już domek jednorodzinny lub działkę, to zapewne kiedyś zastanawialiście się nad zrobieniem ogródka, czy też czegoś podobnego. Do tego typu rzeczy bardzo przyda się nam kompostownik

Obierki, skoszona trawa i resztki z psiej miski. Do tego nieco wiedzy, odrobina wysiłku, szczypta szczęścia, trochę czasu i już jest! Kompost – bezcenne źródło substancji odżywczych. Jak można go zrobić samemu?

Własny kompostownik poprawi nastrój każdemu, kto ma „ekoduszę”. Bo czy jest coś lepszego niż spłata długu wobec przyrody, zaciągniętego w NPK? Gotowy kompost to najlepsze źródło azotu, fosforu i potasu, których złoża w glebie eksploatujemy, uprawiając warzywa, owoce i rośliny ozdobne. Jeśli założysz kompostownik, zmieni się zupełnie twoje spojrzenie na resztki z kuchni i ogrodu. Tych odpadów już nigdy nie oddasz śmieciarzowi.

Jeśli ktoś ma w sobie duszę majsterkowicza, to wykorzysta drewniane palety żeby go zrobić, co moim zdaniem jest świetnym pomysłem, bo w końcu do czego ich użyjemy? Fakt, rzeczy z drewna są całkiem fajne, ale nie wszystkie będą pasowały do naszego stylu życia. A przy budowie kompostownika nie dość, że przyprawimy się o rzeczy do ogrodu, to jeszcze zaspokoimy swoje wewnętrzne potrzeby :). 

Budowa kompostownika przy użyciu palet drewnianych.

Więcej na blogu http://burakiewka.pl/

Pomysły skąd wziąć palety na:
http://meble-z-palet.pl/skad-brac-palety/
Audionautix: Short Guitar Clip – na licencji Creative Commons Attribution (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/) Wykonawca: http://audionautix.com/

Do poradnika Jak zbudować kompostownik w bardzo prosty sposób przypisano następujące tagi:

technika kompostownik drewniane palety rzeczy z drewna budowa kompostownika rzeczy do ogrodu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zbudować kompostownik w bardzo prosty sposób skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...