Jak zbudować ogrodową donicę ze schowkiem

Poradnik dodany przez: CastoramaPolska
4222 0

Ogród aranżacje to nie tylko grządki, rabaty i rośliny na nich posadzone, ale także mała architektura ogrodowa, która tworzy cały klimat tego miejsca. Wielbiciele budów i remontów z pewnością sami chętnie stworzą prezentowany w powyższym filmie pomysł na ogród, czyli schowek w drewnianej donicy, w której wyjątkowo efektownie prezentują się rośliny na wiosnę.

Doniczki drewniane oczywiście znajdziemy w każdym sklepie ogrodniczym, jednak dużo większą satysfakcją jest ich samodzielne wykonanie z dostępnych w domowym warsztacie desek. Jak przygotować taki efektowny schowek pokazujemy krok po kroku w powyższym filmie.

Na początku wycinamy deski według następujących rozmiarów: 5x5x64 centymetry, 7x2x56 centymetrów i 12x2x70 centymetrów przyciętych pod kątem 45 stopni. Następnie skręcamy kantówki z deskami, uzupełniamy ściany deskami od środka. Jedna ze ścian będzie się nieco różnić od pozostałych, w niej bowiem znajdzie się miejsce na schowek ogrodowy. Z pozostałych desek skręcamy drzwiczki, które mocujemy do doniczki drewnianej za pomocą dwóch dużych zawiasów. Do nich dokręcamy gałkę i tworzymy mechanizm zamykania drzwiczek na magnesy.

Tego typu doniczki drewniane możemy pomalować na dowolny kolor, w zależności od całości aranżacji naszego ogrodu. W przypadku pokazywanym w filmie pomalowaliśmy doniczkę na biało. Efektownie będą prezentować się w niej zasadzone zioła lub inne rośliny, na przykład kwiaty ogrodowe. Dodatkowym jej atutem jest praktyczny schowek, w którym możemy trzymać wąż ogrodowy do podlewania, niewielką łopatkę czy grabki oraz inne akcesoria ogrodnicze.

Sub: https://www.youtube.com/user/CastoramaPolska

Do poradnika Jak zbudować ogrodową donicę ze schowkiem przypisano następujące tagi:

schowek ogród budowa i remonty pomysł na ogród doniczki drewniane ogród aranżacje

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zbudować ogrodową donicę ze schowkiem skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...