Jak zrobić drzwi dwuskrzydłowe i płyciny na frezarce F700Z #1

Poradnik dodany przez: MebleTwojegoPomysłu
7575 0

Drzwi dwuskrzydłowe z profilowanymi płycinami i z ramą futryną to kolejna realizacja w warsztacie stolarskim Meble Twojego Pomysłu. Prace zaczynam od rozkroju desek na pilarce formatowej Felder K690Z i przygotowania fryz na strugarko wyrówniarko - grubiarce Felder AD741 do klejenia i dalszej obróbki. O połączenia desek użyje połączenia klejonego wzdłużnego wieloczopowego. Połączenie takie wykonam na frezarce dolnowrzecionowej Felder F700Z, użyciu frez do połączeń klejonych z dwoma wczepami. Ze względu na to, że drzwi będą stały na zewnątrz pomieszczeń użyję kleju odpornego na wilgoć Klaiberit 501. Klejonka trafia w prasę, a ja biorę się za rozkrój kantówek na ramę drzwi. Po nadaniu odpowiednich wymiarów na grubościówce przechodzę na frezarkę i użyję frezy Felder z nożem profilowym i kontrprofilowym. Połączenia wychodzą czyste i idealnie spasowane.

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:

https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.

Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/

http://www.spryciarze.pl/profil/507630

http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu

https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Do poradnika Jak zrobić drzwi dwuskrzydłowe i płyciny na frezarce F700Z #1 przypisano następujące tagi:

technika frezarka stolarnia drzwi drewniane drzwi do pokoju drzwi drewniane wewnętrzne

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić drzwi dwuskrzydłowe i płyciny na frezarce F700Z #1 skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...