Jak zrobić kamienną doniczkę

Poradnik dodany przez: NicoleDe7
4180 0

Sadzimy kwiatek doniczkowy w osłonce z kamyczków, czyli zobaczycie jak w prosty sposób i to krok po kroku można zrobić w domu stylowy dodatek do domu, czyli doniczkę z kamyków i jak w ekologiczny sposób posadzić w niej kwiatek, od sadzonki do kwitnienia.

Do wykonania samej osłonki potrzebny jest pojemniczek, czyli np. kubełek po serku mascarpone, kamyki i masa strukturalna. Klej na gorąco tutaj się nie sprawdzi ... a szkoda :) Ale aby nie było, że masę strukturalną trzeba kupić, to w poradniku jest pokazane, że wystarczy zmieszać w równych proporcjach ze sobą klej typu wikol oraz kaszkę manną. Brzmi to dziwnie ale działa i na bazie tego jest wykonana doniczka do kwiatów. A kolor uzyskamy dzięki farbie akrylowej. Dalej to już smarowanie masą naszego pudełka i układanie kamyczków. Reszty dowiecie się z poradnika. 

Zapraszam do stworzenia takiej doniczki na balkon czy też wykorzystanie tego jako pomysł do domu. Wygląda ciekawie i nie jest trudne do zrobienia. Zobacz też jak wygląda sadzenie kwiatów doniczkowych.

Więcej informacji i pomysłów związanych z rzeczami zrób to sam i szeroko pojętym DIY znajdziecie na blogu:

Pomysły plastyczne dla każdego DiY - Joanna Wajdenfeld: http://pomyslyplastyczne.blogspot.com

Natomiast więcej informacji i praktycznych porad o nawozach znajdziecie na stronie http://www.boigardena.pl 

Zapraszam serdecznie i oczekujcie kolejnych poradników. Zawsze będzie cos prostego co można zrobić samodzielnie bez konieczności używania drogich i specjalistycznych narzędzi. Bo domowe majsterkowanie musi być łatwe i przyjemne a pomysły do domu nie muszą być problematyczne w wykonaniu. 

Do poradnika Jak zrobić kamienną doniczkę przypisano następujące tagi:

technika doniczka na balkon pomysły do domu doniczki do kwiatów sadzenie kwiatów doniczkowych stylowe dodatki do domu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić kamienną doniczkę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...