Jak zrobić katapultę z kartonu

Poradnik dodany przez: BumBastik
5249 0

Oto katapulta z kartonu. Jednak zanim przejdziemy do tego momentu krótko o tym czym tak naprawdę jest tak bardzo popularna katapulta? Zgodnie z licznymi zapisami ukazuje się, że w ogólnym znaczeniu jest to machina miotająca pociski.

Ciekawostką jednocześnie jest, że główna zasada całkowitego działania opiera się jednak na wykorzystaniu tak zwanej energii sprężystej. Faktem staje się, że energia taka była głównie wykorzystywana do swoistego miotania zróżnicowanych kamiennych pocisków. Jednak stworzenie katapult związane jest z dość szerokim programem pewnego tworzenia (dokładniej mówiąc udoskonalania) uzbrojenia, które to podjął Dionizjos Starszy – był to władca Syrakuz działający na obszarach Sycylii na przełomie 399 p. n. e. Działo się to przede wszystkim przy pomocy specjalistów z zróżnicowanych państw greckich. Warto również pamiętać, iż użył jej w chwili oblegania Motii, jak I również przeciw wielu Kartagińczykom.


Tak wykonane katapulty to bez wątpienia fajne rzeczy dla całej rodziny. Jest to grupa "przyjemności" z grupy zrób to sam oraz zabawki diy. Katapulty wykonane z kartonu to bez wątpienia niesamowite gadżety. Zatem rozpoczynając od początku … niezbędny będzie nam karton, który musimy wycinać zgodnie z przyjętymi proporcjami oraz kształtami. W tym celu musimy wyposażyć się w dwie linijki: jedna prosta, a druga tak zwana ekierka. Rysowane elementy będą podobne do cyfry,,4”. Należy również wyposażyć się w klej, który posłuży do sklejenia elementów. Kto raz już spróbował jest zdania, że jest to świetna zabawa nie tylko dla jednej osoby, gdyż większa wersję takiej katapulty można zrobi w dwójkę.

Do poradnika Jak zrobić katapultę z kartonu przypisano następujące tagi:

karton katapulta gadżety zabawki diy zrób to sam fajne rzeczy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić katapultę z kartonu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...