Jak zrobić lampion ze starego kieliszka

Poradnik dodany przez: FemiSemi
5872 0

Stare szklane przedmioty często zalegają w domach i mieszkaniach. Tymczasem można zrobić z nich piękne dekoracje. Przykładem jest choćby lampion z kieliszka. Aby wykonać tego typu ozdobę do domu konieczny jest oczywiście duży kieliszek, najlepiej bez żadnych wzorów, preparat "efekt szronu" w kolorze białym, pędzel gąbkowy, masa superlekka i szablony do wyciskania, szablon do nakładania przezroczystej pasty, przezroczysta pasta z brokatem, klej ekspresowy i biały brokat.
Na początku metamorfozy należy dokładnie umyć kieliszek. Pozwoli to na uzyskanie lepszej jakości nałożonych dekoracji. Na kieliszek należy nałożyć efekt szronu. Nakładanie tego preparatu gąbkowym pędzlem pozwoli na uzyskanie bardziej naturalnego efektu. Na podstawie kieliszka klejem ekspresowym można przykleić szablony z masy superlekkiej. Należy pamiętać, że w idealnych warunkach masa nie jest zbyt miękka i nie traci kształtu po wyciśnięciu. Na czaszy kieliszka można namalować wzory od szablonu przezroczystą pastą z brokatem. Samą górę można dodatkowo udekorować białym brokatem. Wystarczy tylko posmarować go klejem ekspresowym i otoczyć w brokacie. Takie gadżety można ozdabiać także srebrnym brokatem w spreju. Warto zrobić to zwłaszcza w przypadku podstawy kielicha. Kiedy wszystko wyschnie można włożyć do środka małą świeczkę podgrzewacz i podziwiać rzucane przez nią delikatne światło.
Dekoracje wykonywane metodą diy mają zawsze niepowtarzalny wygląd, kształt i urok. Warto więc zainteresować się możliwością samodzielnego ich zrobienia nie tylko jako ozdoby do domu, ale także jako prezentu dla kogoś bliskiego.

Subskrybuj: http://bit.ly/2tylADa

Nasza strona: http://www.drewlandia.com.pl

Do poradnika Jak zrobić lampion ze starego kieliszka przypisano następujące tagi:

lampion dekoracje gadżety diy do domu metamorfozy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić lampion ze starego kieliszka skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...