Jak zrobić łuk płaski wykorzystując leszczynę

Poradnik dodany przez: xichy
4578 0

Kto z nas nie chciał się poczuć jak Robin Hood strzelający do bandytów, za kompana mający jedynie drewniany łuk i strzały zawsze trafiające do celu, nawet pośrodku gęstego lasu. Pewnie nie jednemu z nas marzyło się to przynajmniej raz w życiu. Tym bardziej, jeżeli można o ręcznie robionej broni.
Technika zaprezentowana na filmiku pozwala poznać tajniki wyroku tradycyjnej broni myśliwskiej znanej od zarania dziejów. Nawet jeżeli nie wiemy, jak zrobić łuk, to po tym tutorialu zdobędziemy niezbędną wiedzę o materiałach, konieczną do dalszej pracy. Będziemy mieli także okazję zgłębić sposób, w jaki działa drewniany łuk. Jest to z pewnością wiedza konieczna do prawidłowego przygotowania narzędzi.
Leszczyna jest budulcem wdzięcznym we współpracy, dlatego też polecana jest przy wielu projektach. Jest trwała i plastyczna, można z niej wykonać łuk z drewna, mając pewność, że przy odpowiedniej obróbce, nie złamie się w czasie użytkowania. Filmik szczegółowo prezentuje wszystkie etapy tworzenia: od cięcia i po szlifowanie i lakierowanie, w naturalnym tempie pracy, żebyśmy rzeczywiste pojęcie, ile należy włożyć wysiłku, aby stworzyć łuk prosty.
Osoby zainteresowane łucznictwem, a także takie, które lubią odtwórstwo historyczne z całą pewnością skorzystają z tego filmiku, przygotowując swój własny, drewniany łuk, a nawet strzelając z niego do celu, śladami Wilhelma Tella. Należy jednak pamiętać, że zabawa z łukiem mimo wszystko obarczona jest ryzykiem, dlatego też trzeba zachować wszelką ostrożność i nie celować w drugiego człowieka. Najlepiej skupić się na tarczy strzeleckiej, zdobywając jak największą ilość punktów.

Potrzebne linki:

http://willbowmaker.pl/podstawowe-narzedzia-do-wykonania-luku/

http://www.willbowmaker.pl/

Do poradnika Jak zrobić łuk płaski wykorzystując leszczynę przypisano następujące tagi:

technika leszczyna łuk z drewna drewniany łuk jak zrobić łuk łuk płaski

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić łuk płaski wykorzystując leszczynę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...