Jak zrobić mini szklany ogródek z domkiem

Poradnik dodany przez: NicoleDe7
3649 0

Miłośnicy DIY z pewnością uwielbiają przeszukiwać wszelkie możliwe dostępne źródła w poszukiwaniu pomysłów i inspiracji na ładne i oryginalne ozdoby do domu. Jedną z dziedzin sztuki samodzielnego tworzenia różnych przedmiotów jest modelarstwo, które daje nam możliwość wykonywania ciekawych i efektownych dekoracji, takich jak na przykład prezentowany tutaj szklany ogród z domkiem.
Do wykonania tej ozdoby do domu niezbędna jest glinka samoutwardzalna, gdyż tylko przy jej użyciu będziemy w stanie stworzyć bardzo ładny i stylowy domek do ogródka. Przydadzą nam się też plastikowa butelka, malutki słoiczek, folia aluminiowa, klej, farby, pojemnik na sałatkę, ręczniki papierowe lub chusteczki, a także materiały, jakie daje nam natura – mech, szyszki, kora, jakieś małe roślinki. Z tego wszystkiego będziemy mogli wyczarować prawdziwe cudeńko, mini ogródek z domkiem, w którym mógłby zamieszkać jakiś skrzat. Taka ozdoba z pewnością przyćmi różne inne dekoracje do domu. Korzystając z poradnika, stworzymy przepiękny przedmiot, który upiększy nasz dom i przyciągnie uwagę gości. A jaka będzie nasza duma, gdy będziemy mogli im powiedzieć, że wykonaliśmy go własnoręcznie! Taki szklany ogród prezentuje się, mimo niewielkich rozmiarów, bardzo okazale i robi niesamowite wrażenie. Pamiętajmy jednak, aby regularnie go nawadniać – do jego wykonania potrzebne są żywe rośliny i jeśli zapomnimy o dostarczaniu im wody, uschną i nasz mini ogródek stanie się brzydki.
W sklepach możemy kupić różne gadżety do domu, żaden jednak nie sprawi nam większej radości i nie zrobi większego wrażenia niż taki, który został przez nas wykonany własnoręcznie. Jeśli więc to możliwe, spróbujmy poświęcić trochę czasu i stworzyć taki szklany ogród z domkiem, efekt na pewno będzie tego wart.

Joanna Wajdenfeld http://pomyslyplastyczne.blogspot.com

Do poradnika Jak zrobić mini szklany ogródek z domkiem przypisano następujące tagi:

modelarstwo mini ogródek gadżety do domu dekoracje do domu ozdoby do domu szklany ogród

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić mini szklany ogródek z domkiem skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...