Jak dbać o ogródek skalny?

Jak dbać o ogródek skalny?

Skalniak ma wiele zalet. Jedną z nich jest fakt, iż znajdujące się na nim rośliny możemy podziwiać właściwie przez cały rok, dzięki ich różnym porom kwitnienia. Jak więc w odpowiedni sposób zajmować się i konserwować ogród skalny tak, aby był w dobrym stanie przez 12 miesięcy?

Krok 1

Przy zakładaniu ogródka powinniście zwrócić szczególną uwagę na miejsce jego usadowienia, które musi być odpowiednio nasłonecznione. Poza tym, korzystnym położeniem będzie także bliskość oczka wodnego lub innego zbiornika wodnego. 

Krok 2

Jedynie świeżo posadzone rośliny wymagają obfitego podlania. Te, które były posadzone wcześniej, lepiej zbyt nie nawadniać, ponieważ skalniaki są przyzwyczajone do suchych warunków klimatycznych i właśnie w takich czują się najlepiej. Rośliny podlewajcie małym strumieniem wody (szczególnie polecam konewkę).

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak założyć trawnik

Krok 3

Rośliny w ogródku skalnym nie wymagają dużej opieki i poświęcania im wiele czasu. Wystarczy raz w roku podlać je wodą z połową dawki nawozu czy odżywki, lecz nie jest to niezbędne do ich rozwoju. Warto natomiast skupić się na tym, aby regularnie odchwaszczać ogród oraz aby nie dopuścić do zbyt dużego rozrostu roślin. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak dbać o ogródek skalny? skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!