Jak zrobić pistolet na gumki z drutu

Poradnik dodany przez: longmmuns
5309 0

Co można robić w domu w długie zimowe wieczory poza oglądaniem telewizji bądź czytanie książek? Pomysłowe gadżety stworzone w wyniku domowego majsterkowania pozwolą nam spędzać czas w nieco bardziej oryginalny sposób, urządzając chociażby zawody strzeleckie w salonie. Zabawki DIY, dzięki którym możemy bawić się w ten sposób w domu są jednak dużo bardziej bezpieczne niż prawdziwa broń. W powyższym filmie pokazujemy bowiem krok po kroku, jak wykonać doskonale wszystkim znany pistolet na gumki, którym można strzelać do ustawionych w piramidkę plastikowych kubków czy tekturowych tarczy. Jako naboje służą w tym przypadku zwykłe gumki recepturki - warto więc przed podjęciem takiej zabawy zaopatrzyć się w ich odpowiednią ilość, którą można dostać w sklepach papierniczych.
Wykonany metodą DIY gadżet, jakim jest pistolet na gumki recepturki to zabawka znana od lat kolejnym pokoleniom dzieci, ale też i dorosłych, których bawi ten sentymentalny powrót do przeszłości, na jaki pozwala urządzenie zawodów w strzelaniu gumkami. Zabawka DIY pokazana w powyższym filmie wymaga jedynie chwili cierpliwości i odpowiedniego materiału, pozwalając na zapełnienie nam długich zimowych wieczorów innymi aktywnościami.
Pistolet na gumki z drutu można łatwo wykonać z dość sztywnego, ale jednocześnie pozwalającego wyginać się obcęgami drutu, z którego tworzymy kształt pistoletu. Ruchomy spust po naciśnięciu uwolni zahaczoną gumkę recepturkę, która zamienia się w pocisk lecący do wybranego celu. Gadżet stworzony w ten sposób posłuży na dość długo, w zależności od wytrzymałości drutu, jakiego użyjemy do jego konstrukcji. 

Do poradnika Jak zrobić pistolet na gumki z drutu przypisano następujące tagi:

majsterkowanie gadżety diy zabawki diy co można robić w domu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić pistolet na gumki z drutu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...