Jak zrobić prasę stolarską, ściski do klejonek - Meble Twojego Pomysłu

Poradnik dodany przez: MebleTwojegoPomysłu
12377 5

Zapraszam do Subskrybcji aby być na bieżąco: https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg?sub_confirmation=1

Ściski stolarskie w warsztacie to podstawa. Zobaczycie jak, w głównie tani sposób, usprawnić pracę z klejeniem drewna. Prasa stolarska pomaga nam pracować szybko i z maksymalnym dociskiem potrzebnym do klejenia z niewidocznymi połączeniami. Tylko na prasie zrobimy prostą i dobrze sklejoną klejonkę drewnianą. W prasie możemy kleić drewno długości 290cm i wysokości ponad 160cm. Cała konstrukcja prasy zrobiona jest z profili stalowych 7x5 cm ze ścianką 3mm. Na ramie zamontowanych jest dziewięć przesuwnych profili pionowych na który znajdują się ściski śrubowe, oraz jeden który służy do docisku w poziomie. Ściski można przesuwać pionowo wzdłuż profili, dopasowując do wielkości ściskanego elementu, i blokować dzięki nawierconym otworom. Dodatkowymi elementami prasy są dociski służące do dociskania klejącego elementu do całej prasy. Docisków jest pięć i dzięki nim całość jest naprawdę stabilna. Klejonka drewniana po dociśnięciu ściskami śrubowymi oraz dociskami jest prosta i nie widać żadnego połączenia.

MebleTwojegoPomyslu.pl - nadajemy drewnu kształt.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

www.mebletwojegopomyslu.pl

www.facebook.com/mebletwojegopomyslu

Warsztat Stolarski

Meble Twojego Pomysłu

 

Do poradnika Jak zrobić prasę stolarską, ściski do klejonek - Meble Twojego Pomysłu przypisano następujące tagi:

ściski stolarskie klejenie drewna prasa stolarska klejonka drewniana jak sklejać drewno

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić prasę stolarską, ściski do klejonek - Meble Twojego Pomysłu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...