Jak zrobić regulator napięcia (stabilizator regulowany LM317)

Poradnik dodany przez: Fanarybeusz
21889 3

Siemanko!

Dzisiaj zaprezentuję Wam poradnik z zakresu elektronika. Bez wątpienia jest to dziedzina, która fascynuje każdego, niezależnie od wieku. W końcu wszystkich nas ciekawi jak działają niektóre układy. Dlaczego jakieś elementy funkcjonują tak, a nie inaczej? 

Ale do rzeczy. Ponownie na moim kanale zostanie poruszony temat ciekawych projektów z elektroniki. Jednym z fajniejszych elementów, które można zrobić samemu, przy wykorzystaniu ogólnodostępnych rzeczy jest regulator napięcia. Przydaje się w naprawdę wielu sytuacjach, dlatego warto się w niego zaopatrzyć.   

Schematy z elektroniki potrafią być skomplikowane, przez co wiele osób ma problemy z ogarnięciem o co w tym właściwie chodzi. Nie przejmujcie się, nie jesteście jedyni, którym to ostro namieszało. 

Ale od czego macie mnie? :) Przebrniemy przez jakże ciężkie schematy, zabawimy się w prawowitego elektronika oraz wiele wiele więcej :). 

Wystarczy, że będziecie mnie śledzić na bieżąco :). W tym celu zachęcam do subskrybowania, a także do aktywnego komentowania każdego filmu. Często wchodzę w interakcję z moimi widzami, więc będę odpisywał na bieżąco :).

A teraz mam nadzieję, że będziecie zadowoleni z tego co dzisiaj zobaczycie :). Stabilizator regulowany LM317 jest ciekawym tematem, który warto przerobić w swojej karierze elektronika :).

A teraz pozdrawiam i do zobaczenia następnym  :). Mam nadzieję, że będziecie zadowoleni z uzyskanych efektów :)

 

Schemat-http://mirley.firlej.org/files/UNMZ_3_Schemat.gif Spis elementów: - Potencjometr liniowy 10KOhm - Rezystor 220Ohm - Kondensatory - 47uF, 100uF(16v) - Stabilizator regulowany LM317

Do poradnika Jak zrobić regulator napięcia (stabilizator regulowany LM317) przypisano następujące tagi:

elektronika lm317 projekty z elektroniki regulator napięcia schematy z elektroniki stabilizator regulowany

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić regulator napięcia (stabilizator regulowany LM317) skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...