Jak zrobić stoper do drzwi

Poradnik dodany przez: KrwawaSpinka
3657 0

Drzwi się same otwierają? Przeciągi w domu trzaskają nimi? Warto jest zrobić stoper do drzwi. Dzisiaj zajmiemy się typem zrób to sam, bardzo łatwym dodatkiem, który każdy da radę zrobić, ponieważ technika jest bardzo prosta. Będziemy potrzebowali:
Plastikowe opakowanie (najlepiej takie owalne, po lodach. Niezbyt duże, aby potem stoper do drzwi nie był zbyt ciężki, ale nie może też być miniaturowe, ponieważ nie spełni wtedy swojej funkcji.
zaprawę murarska (beton)
kawałek liny, dość grubej
Na początku z mieszanki cementowej i wody robimy zaprawę. Do tego wkładamy linę (z pętelką). Trzymamy aż zesztywnieje. Aby dobrze wszystko zesztywniało, beton ściągnął i wszystko odparowało musimy zostawić nasz wytwór na co najmniej kilka dni. Po tym z plastikowego pojemnika wyjmujemy beton ze sznurkiem. Beton można oczywiście pomalować, służą do tego farby akrylowe. Dzięki temu stoper do drzwi można dopasować do wnętrza. Taki stoper ma same zalety - łatwo go przenosić dzięki linie zamontowanej w betonie, nie jest zbyt ciężki, jednak stabilny i spokojnie poradzi sobie z otwierającymi się od przeciągu drzwiami. Dodatkowo dobrą sprawą jest to, że można taki dodatek do domu zrobić całkiem samemu, wymalować go w pożądane wzorki i dopasować do stylu wnętrza. Jest on stosunkowo mały więc nawet wedle potrzeby można go całkowicie schować to szafki. Dekoracje zrób to sam także mogą być ciekawym sposobem na spędzenie czasu oraz nauczenie dzieci radzenia sobie w domu. Może to bardzo zbliżyć rodziców i dzieci, spowodować dużą frajdę. Dla naszych pociech taka pomoc w przygotowaniu dekoracji i akcesoriów do domu to świetna zabawa, a w przyszłości będą dzięki temu zaradniejsze.

Do poradnika Jak zrobić stoper do drzwi przypisano następujące tagi:

technika zrób to sam dodatki do domu dekoracje zrób to sam stoper do drzwi akcesoria do domu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić stoper do drzwi skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...