Jak zrobić wielkanocną podstawkę pod jajko

Poradnik dodany przez: coolto
7943 0

Dzisiejszym filmikiem chciałbym Was zainspirować do zrobienia praktycznego a jednocześnie dekoracyjnego, wielkanocnego przedmiotu, jakim jest podstawka pod jajko na świąteczny stół. Jeśli macie problem z turlającym się jajkiem, to ta podstawka w końcu Was z tego uleczy :)

Na Wielkanocnym stole miło zobaczyć coś więcej niż tylko święconkę i potrawy serwowane co roku. Prostą, a zarazem praktyczną ozdobą wielkanocną będzie podstawka pod jajko w kształcie główki zajączka.
Do wykonania podstawki potrzebne nam będą:
sklejka lub drewniana deska, z której zrobiona będzie nasza podstawka, wydrukowany szablon głowy zająca, klej do drewna, taśma dwustronna i farba do pomalowania podstawki, przyrządy do wycinania w drewnie, szlifierka oraz nóż do tapet i pędzelek.

Na początku musimy dokładnie wyciąć szablon, który następnie naklejamy na posmarowany klejem do drewna kawałek sklejki. Następnie przyciętą sklejkę przyklejamy taśmą dwustronną do drugiego kawałka drewna i znów przycinamy. Całość szlifujemy, a następnie wycinamy dziurkę, w której będzie leżało jajko. Całość malujemy farbą wybranego koloru według gustu.

Nie musi to być jednak dekoracja tylko wielkanocna - szablon zająca można zastąpić innym wybranym przez siebie. Wykonanie takiej podstawki pod jajko jest proste i może być przyjemnym zajęciem na przykład dla młodego majsterkowicza, który dopiero uczy się wykonywać rzeczy z drewna. A jeśli nie posiadacie w domu odpowiednich narzędzi, sąsiad na pewno wam ich użyczy, szczególnie jeśli wykonacie jedną taką podstawkę dla niego ;D 

Do poradnika Jak zrobić wielkanocną podstawkę pod jajko przypisano następujące tagi:

technika ozdoby wielkanocne wielkanoc dekoracje dekoracje wielkanocne rzeczy z drewna podstawka pod jajko

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić wielkanocną podstawkę pod jajko skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...