Co zrobić, aby nasze ręczniki były miękkie

Co zrobić, aby nasze ręczniki były miękkie

Nie wiem jak Wy, ale ja lubię po całodniowym dniu pracy wziąść przyjemny, gorący prysznic. Chyba nie ma nic lepszego wieczorem...Obraz ten mogą zburzyć tylko ręczniki...tak, ręczniki. Bo chyba przyjemnie jest po kąpieli zanurzyć się w miękki i miły ręcznik niż w szorstki i sprany. Co zatem zrobić, aby nasze ręczniki były miękkie?

Krok 1

Oczywiście możesz kupić drogie ręczniki, które przez pewien czas zdadzą egzamin, jednak i one po pewnym czasie stracą swą puszystość oraz kolor. Zaraz po kupnie ręcznika, wypierz go przed pierwszym użyciem. Producenci często dodają do ręcznika specjalne środki, które powodują że ręczniki stają się miękkie i puszyste. Środki te powodują również to, że ręczniki nie wchłaniają wody.

Krok 2

Co zatem możemy zrobić, aby nasze ręczniki były zawsze świeże i puszyste. Pierwszym sposobem jest użycie białego octu, który możesz z powodzeniem dodać do proszku lub płynu do prania. Mieszankę tą stosuj raz lub dwa razy w miesiacu.

Krok 3

Możesz odświeżyć stare ręczniki, piorąc je w proszku do prania z dodatkiem 1/2 szklanki sody oczyszczonej. Do płukania dodaj szklankę octu.

Krok 4

Podczas suszenia ręczników w suszarce, pamiętaj o nastawieniu optymalnej temperatury (nie najwyższej, bo ta może zniszczyć materiał). Dodatkowo możesz włożyć kilka piłeczek tenisowych, które zapewnią ich dodatkową miękkość.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak złożyć ręcznik w kształt małpki

Skomentuj poradnik

Poradnik Co zrobić, aby nasze ręczniki były miękkie skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!