Jak uprawiać rzodkiewkę

Jak uprawiać rzodkiewkę

Nie ma to jak własne warzywa. Nie dość że są zdrowe, to jeszcze z pewnego żródła, jakim jest nasz ogródek. Najlepszą porą roku do uprawiania warzyw jest lato. To idealny czas na to aby dostarczyć organizmowi niezbędnych mikroelementów. Co powiecie na kanapkę z rzodkiewką? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco, co zatem powinieneś zrobić? W tym poradniku dowiesz się jak uprawiać rzodkiewkę.

Krok 1 - Gleba

Rzodkiewka ma niewielkie wymagania, ale jeśli chcemy aby wyrosła nam zdrowa i dorodna, powinniśmy pamiętać o ważnych elementach, które ułatwią nam jej uprawę. Jeżeli chodzi o ziemię, rzodkiewki lubią rosnąć na ziemi pokapustnej (czyli ziemi na której uprzednio rosła kapusta i rzepa). Przed siewem możemy nawieźć podłoże azotem (dawka mniej więcej 70-80g/10m2). W kolejnych latach możemy zwiększyć jego dawkę do 120g oraz wzbogacić całość 200g nawozu fosforowego oraz 200g potasowego.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak uprawiać zioła na parapecie

Krok 2 - Siew

Rzodkiewkę należy siać w rzędach w odpowiedniej odległości (mniej więcej 10-15cm), na głębokości ok. 0,5-1,0 cm. Ważne, żeby głębokość nie była zbyt duża, przez to rzodkiewka może posiadać nieprawidłowe zgrubienia części podziemnych. Siejemy około 4 g nasion na 1m kwadratowy.

Krok 3 - Pielęgnacja

Gdy pojawią się pierwsze siewki, przerywamy je, pozostawiając odległość mniej więcej 3-4 cm w rzędzie. Pamiętaj o tym aby systematycznie odchwaszczać nasz warzywniak oraz przynajmniej raz na dwa tygodnie podlewać.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak uprawiać rzodkiewkę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!