Jak czyścić telewizor LCD

Jak czyścić telewizor LCD

W XXI wieku telewizor znajduje się w każdym domu. W niejednym możemy napotkać nawet dwie lub trzy sztuki. Daje on nam sporo rozrywki, jednak wiąże się z nim pewien nieprzyjemny obowiązek, a mianowicie, czyszczenie odbiornika. Jak zabrać się do tego, aby nie była to taka zmora i tak nielubiana czynność? Poniżej podam sposób na czyszczenie najpopularniejszego obecnie telewizora LCD.

Krok 1

Weź do ręki miękka i suchą szmatkę i przetrzyj nią całą powierzchnię telewizora włącznie z ekranem. Jeżeli po tym zabiegu, nie będziesz miał zastrzeżeń do czystości twojego odbiornika, zakończ na tym pracę. Pamiętaj, że im mniej chemikaliów, tym lepiej. 

Krok 2

Ekran myj specjalnymi szmatkami, które są dostępne na rynku. Stosuje się je tylko do ekranów LCD, dzięki czemu świetnie się sprawdzają. 

Info

Ekran możesz również przemyć domowymi środkami. Przygotuj mieszankę: 70-dziesięcio % alkohol izopropylowy wymieszaj z wodą w proporcjach 1:1. Pamiętaj jednak, aby uważnie i dokładnie trzymać się powyższych proporcji! W innym razie możesz zniszczyć ekran. Zamocz róg miękkiej szmatki w roztworze i umyj nią ekran, nie dociskając materiału do powierzchni. 

Krok 3

Sposobem na mycie ekranu jest również roztwór płynu do mycia naczyń wymieszanego z wodą w proporcjach 1:1. Popsikaj miękką szmatkę mieszanką, a następnie delikatnie powycieraj nią ekran. 

Komentarze: (2)

Pozostało: 1500 znaków
2013-04-10 00:55:43
Awatar
Do ekranów preparat na szmatkę w formie pianki w spray\'u, ewentualnie żel, jak wspomniał mario159. A izopropyl.. to domowy preparat?? Nie znam nikogo, kto go trzyma w domu.
(0)
2013-02-09 23:32:54
Awatar
To się gościu znasz.Po płynie do naczyń pozostają ślady.Tak to można czyścić ekrany starej generacji (szklane).Do ekranów LCD są akcesoria,do kupienia w sklepach RTV.
(0)