Jak czyścić urządzenia elektryczne w domu

Jak czyścić urządzenia elektryczne w domu

Przy porządkach i sprzątaniu domu często zapominamy o wyczyszczeniu urządzeń elektrycznych, które po czasie osadzone są tłustym osadem, który trudnej zmyć. Dlatego warto myć je regularnie, a poniżej opisze sposoby na czyszczenie najpopularniejszych z nich.

Krok 1

Ekran telewizora i komputera

Przetrzyj go szmatką z jedwabiu lub specjalnymi chusteczkami, które są przeznaczone tylko do wycierania ekranów (dostępne np. na Allegro).

Krok 2

Obudowa telewizora, komputera i odtwarzacza DVD

Plastikową powierzchnię czyść delikatnymi detergentami (nie na bazie alkoholu). Pryskaj nimi miękką ściereczkę, a nie bezpośrednio plastikową powierzchnię.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wyczyścić ekran telefonu

Krok 3

Klawiatura i piloty

W sklepach z artykułami AGD oraz w sklepach komputerowych możesz kupić specjalny spray ze sprężonym powietrzem, który idealnie sprawdza się do czyszczenia tego typu sprzętów, ponieważ dotrze nawet do najmniejszych zakamarków. 

Krok 4

Głośniki

Obudowę odkurz i wytrzyj płynem do mycia szyb

Krok 5

Wnętrze komputera

Na wstępie rozkręć komputer, a elementy wewnątrz wyczyść za pomocą zakupionego wcześniej pojemnika ze sprężonym powietrzem

Krok 6

Telefon

Przyciski możesz wyczyścić za pomocą suchego wacika, a obudowę wacikiem nasączonym kropelką alkoholu

Krok 7

Klimatyzator

Czyszczenie tego urządzenia podzielna kilka części. Filtr należy regularnie przemywać wodą z dodatkiem mydła. Z kolei kondensator i nawilżacz po prostu odkurz

Komentarze: (1)

Pozostało: 1500 znaków
2013-04-10 00:58:49
Awatar
A na samym wstępnym wstępie... odłącz urządzenie od sieci 230V.
(0)