Jak hodować muchołówkę

Jak hodować muchołówkę

Muchołówki to specyficzne kwiaty. Ich niecodzienność polega na tym, że są to kwiaty owadożerne. Uwarunkowane jest to przez to, iż gleba w jakiej rosną jest uboga w substancje odżywcze, a szczególnie w azot. Sama fotosynteza nie jest wystarczająca dla muchołówki, dlatego wykształciła liście w tzw. \"łapki na owady\". Jak hodować muchołówkę? Odpowiedź już w tym poradniku.

Krok 1 - Gleba

Najlepszą glebą dla muchołówki jest kwaśny torf, nie wspomagany żadnymi nawozami. Czynnikiem doboru ziemi z pewnością są wartości odżywcze, dlatego warto zainwestować właśnie w jej kwaśny typ. Gdy muchołówka wyrośnie, warto ją przesadzić do większej doniczki (pod warunkiem, że nie mieści się w poprzedniej).

Krok 2 - Oświetlenie

Do normalnej egzystencji, muchołówce wystarczy światło naturalne. Dlatego można śmiało ją postawić na parapecie w pokoju. Warto jednak uważać na skrajne pory roku - takie jak lato oraz zima. Latem, gdy roślinie będzie zbyt ciepło, można przenieść ją na świeże powietrze. Dzięki temu dodatkowo nałapie sobie owadów. Zimą natomiast najlepiej zdjąć roślinkę z zimnego parapetu i postawić ją wgłąb pokoju.

Krok 3 - Podlewanie

Istotne w pielęgnacji jest nawadnianie rośliny. Muchołówkę należy podlewać wodą destylowaną. Możemy również używać do tego wody przegotowanej (odstaną). Niestety po wodzie przegotowanej nasza roślinka może troszkę gorzej rosnąć. Wodę wlewamy do podstawki doniczki. Musimy pamiętać o tym, aby torf był zawsze wilgotny, dlatego często uzupełniajmy wodę.

Krok 4 - Karmienie

Możemy sami karmić roślinkę, wystarczy wrzucić w jej łapki jakąś muszkę lub robaczka. Po ich zjedzeniu pozostanie pancerzyk, który musimy usunąć.

Ciekawostka

Muchołówki możemy nabyć w sklepach internetowych albo dużych sklepach ogrodniczych.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak hodować muchołówkę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!