Jak dbać o anturium

Jak dbać o anturium

Anturium to pięknie wyglądająca roślina doniczkowa. Jeżeli zapewnimy jej odpowiednie warunki, może kwitnąć nawet przez cały rok. Co więcej, nie wymaga od właściciela zbyt dużo, a w zamian za to cieszy nasze oczy przez cały rok. Jak więc pielęgnować anturium?

Krok 1

Gleba

Kwiat lubi ziemię gruboziarnistą, przepuszczalną oraz taką, która szybko się nagrzewa. Ziemia powinna składać się z następujących składników: kora sosnowa mech torfowy pelit (w proporcjach 1:1:1). 

Młodsze rośliny powinny mieć dostarczoną trochę mniej przepuszczalną mieszankę, aby utrzymywały wilgoć. 

Aby przesadzić roślinę do większej doniczki, należy poczekać do momentu, aż całość bryły korzeni wypełni ówczesny pojemnik. 

Krok 2

Nawadnianie

Roślinę podlewaj mniej więcej raz na cztery dni latem oraz raz w tygodniu zimą. Kontroluj ziemię i podlewaj kwiaty, gdy gleba będzie sucha. Woda, którą będziesz podlewał anturium powinna wcześniej odstać co najmniej tydzień oraz mieć temperaturę pokojową.

Nie spryskuj bezpośrednio liści i kwiatów rośliny, ponieważ możesz je poparzyć. 

Krok 3

Miejsce

Anturium lubi jasne pomieszczenia, ale nie przepada za bezpośrednimi promieniami słonecznymi. 

Krok 4

Nawozy

Najlepiej sprawdza się nawóz dla kwiatów kwitnących. Jednak o dawkowanie zapytaj specjalistę w ogrodnictwie, ponieważ powszechną zalecaną dawką dla tego kwiata jest porcja 4 razy mniejsza os standardowej. 

Krok 5

Szkodniki i choroby

Jeżeli zauważysz białe kropeczki na spodzie liści i na ich załamaniu, przetrzyj je wacikiem nasączonym w mieszance denaturatu z wodą (w proporcjach 1:1)

Komentarze: (0)

Pozostało: 1500 znaków