Jak dbać o gwiazdę betlejemską

Jak dbać o gwiazdę betlejemską

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z choinką, mnogością różnych dań, prezentami, rodziną i jedyną w swoim rodzaju atmosferą. Wielu z nas kojarzą się także z piękną rośliną, którą nazywamy gwiazdą betlejemską. Pięknie uzupełnia świąteczny klimat w naszym domu. Co więcej, potrafi bardzo długo stać, jeżeli odpowiednio zadbamy o jej pielęgnację.

Krok 1

Miejsce

Gwiazda betlejemska bardzo lubi jasne miejsca. Nie wystawiaj jednak jej na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Kwiat nie powinien także stać w pobliżu jakiegokolwiek źródła ciepła. W ciepłe wiosenne i letnie dni, wystaw roślinę na zewnątrz. 

Krok 2

Podlewanie

Gdy ziemia będzie sucha, podlej gwiazdę betlejemską, a zaraz po tym zabierz się za zraszanie liści. Jednak nie rób tego przy każdym podlaniu, a od czasu do czasu. 

Info

Podczas kupowania rośliny dokładnie sprawdź czy jest ona zdrowa, nie ma zniszczonych liści z ubytkami oraz jakiś insektów np. mszyc. 

Krok 3

Możesz również zahibernować gwiazdę betlejemską. Zmniejsz ilość dostarczanej roślinie wody, podlewaj ją coraz mniej, aż do momentu, kiedy zgubi wszystkie liście. Właśnie wtedy przestań podlewać ją w ogóle. Aż do wiosny pozostaw ją w pomieszczeniu, w którym jest trochę niższa temperatura. 

10 tygodni przed Bożym Narodzeniem ogranicz roślince dostęp do światła, aby miała ona szansę zmienić kolor liści. 14 godzin w ciągu dnia powinna mieć odcięty dopływ światła, a pozostały czas powinna stać normalnie, aby proces fotosyntezy nie został przerwany. Przykładowo, postaw ją na noc do ciemnej piwnicy lub na strych, a w ciągu dnia trzymaj ją w salonie lub kuchni. 

Komentarze: (0)

Pozostało: 1500 znaków