Jak udekorować jadalnię na Boże Narodzenie

Jak udekorować jadalnię na Boże Narodzenie

Święta Bożego narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jest to niezwykły dzień i każdy gospodarz pragnie, aby wszystko wypadło idealnie. W powietrzu zawsze czuć atmosferę gorączkowych przygotowań. Aby uniknąć przygotowań na ostatnią chwilę, kilka dni wcześniej pomyśl o dekoracji jadalni.

Krok 1

Na wstępie pomyśl, w jakiej kolorystyce chcesz udekorować jadalnię. Weź pod uwagę fakt, że ze świętami Bożego Narodzenia najbardziej kojarzony jest złoty, czerwony i zielony kolor. 

Krok 2

Jeżeli preferujesz skromną i minimalistyczna ozdobę stołu, pościel na nim czerwony obrus. Dodatkowo przy każdym talerzu połóż zieloną serwetkę. W centralnej części stołu postaw Gwiazdę Betlejemską w czerwono-złotej doniczce. Gdzieniegdzie postaw złote świeczki. Taka dekoracja na pewno spodoba się gościom i dopełni świąteczną, rodzinną atmosferę. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak udekorować świąteczny stół

Krok 3

Dla zwolenników nieco bogatszych i bardziej strojnych dekoracji także mam kilka sprawdzonych pomysłów. Przykryj stół obrusem ze świątecznym haftem lub nadrukiem. Obok każdej zastawy ułóż kolorystycznie dobraną serwetkę, którą wcześniej ułożysz w ciekawy kształt np. wachlarz. Na sam środek stołu postaw bożonarodzeniowy stroik, który możesz kupić w sklepie rób zrobić samodzielnie. Dopełnieniem całej aranżacji będą położone między potrawami bombki lub koralikowy łańcuch

Ciekawostka

Zachowaj jednak zdrowy rozsądek i nie przesadzaj z ozdobami, ponieważ gustowny, bożonarodzeniowy stół może szybko przerodzić się w królestwo kiczu. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak udekorować jadalnię na Boże Narodzenie skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!