Jak dbać o krokusy

Jak dbać o krokusy

Krokusy to lubiane i chętnie uprawiane kwiaty. Niemal każdy z nas cieszy się na ich widok, ponieważ symbolizują nadejście wiosny. Kwitną w marcu i cieszą oko niezwykle kolorowymi kwiatami. Jak więc o nie dbać i kiedy najlepiej sadzić, aby odwdzięczyły się pięknym wyglądem?

Krok 1

Mimo całego uroku, krokusy mają jedną wadę- bardzo krótko kwitną. Już w maju ciężko je gdziekolwiek ujrzeć. Za wykopywanie cebulek zabierz się jednak dopiero w czerwcu, ponieważ do tego czasu wszystkie liście muszę dokładnie uschnąć. Są one bardzo potrzebne, aby cebulki mogły magazynować substancje odżywcze, a dzięki temu- zakwitnąć za rok. 

Krok 2

Wykop cebulki krokusów, a następnie oczyść i rozłóż je po kolei na gazecie, aby dokładnie wyschły. Po jakimś czasie umieść je w papierowym opakowaniu (np. papierowej torbie) i zanieś do jakiegoś suchego pomieszczenia, w którym temperatura wynosi około 20 stopni Celsjusza.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak dbać o kwiaty domowe za pomocą piwa

Ciekawostka

Wykupując cebule, dokładnie przyjrzyj się każdej z nich. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego i cebula będzie zarażona grzybem lub jakąś chorobą- wyrzuć ten egzemplarz. Aby zabezpieczyć zdrowe cebulki przed takimi niespodziankami, nanieś na nie za pomocą pędzelka środek grzybobójczy. 

Krok 3

Cebulki wsadź do ziemi na końcu września lub początku października. 

Krok 4

Cebulki krokusów posadź na głębokości około 10 cm. Warto też przykryć glebę warstwą kory lub torfu. Dzięki temu kwiaty zakwitną jeszcze szybciej. 

Krok 5

Krokusy najlepiej rozwijają się na nasłonecznionym stanowisku. Nie ma żadnych przeszkód przed umieszczeniem ich na miejscu narażonym na podmuchy wiatru. 

Krok 6

Kwiaty preferują glebę próchniczą i wilgotną.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak dbać o krokusy skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!