Jak zorganizować przyjęcie w domu

Jak zorganizować przyjęcie w domu

Organizacja przyjęcia w domu może przysporzyć niedoświadczonemu gospodarzowi nie lada problemów. Imprezę należy przygotować najlepiej jak się potrafi. Polska gościnność w końcu do czegoś zobowiązuje! Jak więc krok po kroku zająć się przygotowaniami, aby o niczym nie zapomnieć?

Krok 1

Na samym wstępie określ jaki masz budżet. Jeżeli nie musisz się ograniczać, to nie ma problemu. W przypadku gdy twoje finanse są ograniczone, będziesz musiał ostrożnie wydawać pieniądze. 

Krok 2

Zrób listę gości. Jeżeli któryś z nich przyjdzie z dziećmi, wpisz je do osobnej kolumny. Spis zaproszonych osób da ci jasny obraz tego, ile produktów musisz kupić, ile alkoholu, ile miejsc siedzących, zastaw itd. 

Krok 3

Ustal datę i godzinę przyjęcia. Jeżeli nie ma ono podniosłego i oficjalnego charakteru, nie musisz wysyłać zaproszeń. Wystarczy, że nie później niż tydzień przed imprezą zatelefonujesz do wszystkich i serdecznie zaprosisz na uroczystość

Krok 4

Najważniejsze na imprezie jest menu. Odpowiednio wcześnie przed imprezą ustal, jakie potrawy przygotujesz. Na stole powinny znaleźć się lekkostrawne przystawki, kilka rodzajów sałatek, półmisek wędlin, deska serów, rybna potrawa, coś na ciepło oraz na końcu- deser wraz z kawą i herbatą. 

Krok 5

Kiedy spodziewasz się większej ilości osób, wszystkie dania przygotuj dzień przed przyjęciem, aby co chwilę nie chodzić do kuchni. Przygotuj potrawy, które w razie czego będziesz mógł szybko podgrzać i podać na stół. 

Krok 6

Jeżeli twoje menu jest już gotowe, spisz wszystkie potrzebne składniki w odpowiedniej ilości. Z tak przygotowaną listą idź na zakupy. Nie zapomnij o takich produktach jak kawa, mleczko do kawy, cukier, sól, herbata czy musztarda. Zazwyczaj się o tym nie pamięta, a lepiej uniknąć zbędnej bieganiny do sklepu 5 minut przed przyjęciem. 

Krok 7

Przygotuj mieszkanie na wizytę gości. Zawsze liczy się pierwsze wrażenie, więc wnętrze powinno być estetyczne, czyste i schludne. Zaplanuj pracę stosunkowo wcześniej, aby dzień przed imprezą nie martwić się już bałaganem. 

Krok 8

Sprawdź czy masz odpowiednią ilość talerzy, sztućców, szklanek i innych elementów. Nie zapomnij o krzesłach. Jeżeli brakuje ci czegokolwiek, będziesz miał jeszcze czas na pożyczenie tego od sąsiada czy kogoś z rodziny. 

Krok 9

Jeżeli z gośćmi pojawią się dzieci, zorganizuj im kącik z małym stolikiem specjalnie dla nich. Dzieci poczują się wyjątkowo, a ty zaoszczędzisz trochę miejsca przy stole. Aby maluchy nie nudziły się, kup blok, kredki i kolorowanki i rozłóż koło nich. Dzieci będą zachwycone, a ich rodzice jeszcze bardziej!

Krok 10

Dzień przed imprezą wstaw do lodówki alkohole i napoje, aby były dobrze schłodzone. Wtedy zrób także lód.

Krok 11

W dniu imprezy nakryj czystą i wypolerowaną zastawę na stół. Jedzenie na zimno podawaj mniej więcej 30 minut przed planowanym przyjściem gości

Krok 12

Teraz z pewnością wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Możesz już odetchnąć i zrelaksować się. Przyjęcie na pewno będzie udane!

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zorganizować przyjęcie w domu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!