Jak dbać o pigwę

Jak dbać o pigwę

Pigwa jest krzewem owocowym, który może osiągać nawet 8 m wysokości. Jednak w naszych warunkach, dochodzi do 2 m. Jest nie tylko rośliną ozdobną, ale ma także właściwości lecznicze. Należy również przypomnieć, że powstają z niej pyszne kompoty, syropy, nalewki, wina oraz konfitury.

Ciekawostka

Pigwa kwitnie w czerwcu, a owoce rodzi w październiku. Zanim jednak zabierzesz się za przygotowywanie przetworów, pozwól owocom poleżeć kilka dni na parapecie. 

Krok 1

Aby roślina obficie i zdrowo owocowała, zadbaj o to, aby podłoże było żyzne, bogate w wapń i próchnicę. Powinno mieć także delikatnie kwaśny odczyn. Obficie podlewaj pigwę i zadbaj o to, aby ziemia była cały czas wilgotna

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić doniczkę na szczypiorek z plastikowej butelki

Krok 2

Pigwa zdecydowanie woli stanowisko, w którym będzie osłonięta od działania wiatru.

Krok 3

Jeżeli chcesz stworzyć z pigw żywopłot, posadź je w rzędzie. Odległość między drzewami powinna wynosić około 60-70 cm. Co roku przycinaj pędy i formuj roślinę zgodnie ze swoimi potrzebami. Już po mniej więcej 3 latach ujrzysz żywopłot. 

Krok 4

Rozmnażanie pigwy nie należy do najłatwiejszych, ale nie jest też aż tak bardzo skomplikowane. Polega na szczepieniu sadzonek w podkładkach. Najbardziej problematycznie jest jednak znalezienie odpowiednich gatunków. Dlatego właśnie najlepiej zainwestować w krzewy ze szkółek. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak dbać o pigwę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!