Jak pielęgnować ostrokrzew

Jak pielęgnować ostrokrzew

Ostrokrzew to piękna ozdoba ogrodu zimą. Jest rośliną, która nie boi się niskich temperatur. Przeczytaj jakie ma wymagania i jak należy o niego dbać, aby jak najlepiej rósł.

Krok 1

Ostrokrzew toleruje każdy rodzaj gleby i do każdej będzie potrafił się dostosować. Jednak najlepszy rozwój osiągnie przy ziemi żyznej i przez cały czas lekko wilgotniej. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak dbać o kwiaty domowe za pomocą piwa

Ciekawostka

Jeżeli chcesz zapewnić roślinie jak najlepsze warunki i zakupić specjalną glebę, zwróć najpierw uwagę na gatunek krzewu. Ostrokrzew drobnolistny i kolczasty preferuje gleby wapienne, natomiast ołówkowy- gleby kwaśne. 

Krok 2

Roślina lubi miejsca nasłonecznione oraz takie, w których jest półcień. Nie lubi za to silnych podmuchów wiatru, dlatego posadź o w miejscu odpornym na wiatr. 

Krok 3

Wiosną, najlepiej w marcu, przytnij ostrokrzew. Dzięki temu zabiegowi, będzie lepiej rósł i ładniej się prezentował. Dobrze sprawdza się np. w roli żywopłotu. 

Krok 4

W związku z tym, że ostrokrzew jest rośliną dwupienną, możemy spotkać jego żeńską i męską odmianę. Jeżeli chcesz, aby krzewy wydawały owoce, posadź obok siebie ostrokrzew owocujący żeński oraz zapylający męski. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak pielęgnować ostrokrzew skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!