Jak przygotować nieruchomość na sprzedaż

Jak przygotować nieruchomość na sprzedaż

Chcąc sprzedać dom lub mieszkanie, musisz zadbać o jak najlepsze pierwsze wrażenie. Dzięki temu zwiększysz prawdopodobieństwo sprzedaży nieruchomości oraz zachęcisz potencjalnych kupców do jej nabycia.

Krok 1

Nieruchomość powinna być przede wszystkim idealnie wysprzątana i czysta. Brudne wnętrze z pewnością odstraszy nawet najmniej wymagającego klienta. Szczególnie zwróć uwagę na czystość w kuchni i łazience. 

Krok 2

Jeżeli ściany są w naprawdę złym stanie, może warto zdecydować się na przemalowanie ich. Będą wyglądać świeżo i estetycznie. Nie jest to ciężka praca, a może przynieść niespodziewane efekty, a co za tym idzie- rzesze chętnych do kupna klientów. 

Krok 3

Każdy potencjalny nabywca z pewnością sprawdzi czy okna dobrze się otwierają, krany nie przeciekają, tynk nie odpada, a zamki poprawnie działają. Dlatego już wcześniej zadbaj o te detale, aby nie spotkała cię niemiła niespodzianka, która może zaważyć na przebiegu transakcji. 

Krok 4

Jeżeli jesteś posiadaczem małego mieszkania, przemaluj ściany na jasny kolor. Dzięki temu wnętrze będzie wydawało się optycznie większe. Pamiętaj także, że zagracony pokój to mniej atrakcyjny pokój. Dlatego wynieś niepotrzebne i masywne meble, które tylko niszczą atrakcyjność pomieszczenia. 

Krok 5

Przed pokazaniem domu lub mieszkania każdemu z klientów, posprzątaj z widoku swoje rzeczy codziennego użytku. Przykładowo, schowaj talerze i szklanki z kuchni, kosmetyki z łazienki, buty i płaszcze z przedpokoju. W przeciwnym razie mieszkanie może wydać się zabałaganione. 

Krok 6

Zapach na pewno korzystnie podziała na zmysły klientów i dodatkowo zachęci ich do kupna nieruchomości. Pozbądź się wszystkich źródeł nieprzyjemnego zapachu. Zadbaj o ładny, delikatny i subtelny zapach.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przygotować nieruchomość na sprzedaż skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!