Jak urządzić rustykalny gabinet

Jak urządzić rustykalny gabinet

Styl rustykalny nawiązuje do dawnej i zamożnej wsi oraz tradycyjnego dworku. Jest równocześnie niebanalnym oraz stylowym pomysłem na wykończenie wnętrza. Powinno być przytulnie, swojsko i nastrojowo. Jak wyczarować takie wnętrze?

Krok 1

Podstawowy elementem, ozdabiającym i nadającym specyficzny klimat rustykalnemu gabinetowi jest kominek. Powinien być ciężki i masywny. Osadź go na drewnianych lub ceglanych płytach i zabuduj kamieniami. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wirtualnie zaaranżować pokój lub mieszkanie

Krok 2

Na największej ścianie stwórz swoją prywatną bibliotekę. Półki powinny zajmować całą powierzchnię ściany, od podłogi, aż do sufitu. 

Krok 3

Ściana, która na całej powierzchni ma ułożone kamienie lub drewniane deski świetnie wpasowuje się w rustykalny klimat i jest jego charakterystycznym elementem. 

Krok 4

W gabinecie postaw duże, masywne biurko ze średnio ciemnego drewna. Dodatkowym uzupełnieniem tego stylu będą mosiężne uchwyty do szuflad. 

Krok 5

Rustykalny styl to nie tylko drewno i kamień, ale również wiklina, len i bawełna. W związku z tym postaw w kącie wygodny, wiklinowy fotel i niedbale przerzuć przez niego bawełniany koc

Krok 6

Na jednej ze ścian powieś dość sporych rozmiarów obraz, przedstawiający sielankowe życie na wsi lub piękny, wiejski krajobraz. 

Krok 7

Ściany powinny być utrzymane w dość ciemnej tonacji. Przykładowo, możesz wybrać kolor bordowy, ciemny czerwony lub brązowy.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak urządzić rustykalny gabinet skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!