Jak korzystać z alternatywnych źródeł energii

Jak korzystać z alternatywnych źródeł energii

Myśleliście kiedykolwiek, że tak naprawdę nasze życie jest uzależnione od surowców takich jak ropa naftowa czy gaz? Co stanie się w momencie, gdy kiedyś ich zabraknie? Dlatego też powinniśmy dbać o środowisko, naszą planetę i surowce. Możemy to zrobić dzięki odnawialnym źródłom energii. Pytanie brzmi: jak? Poniżej kilka cennych porad.

Krok 1 - Energia słoneczna

Możemy wykorzystać promienie słoneczne, inwestując w coraz bardziej popularne panele słoneczne. Mogą one w nawet średnio słoneczny dzień nagrzać wodę do temperatury 50 stopni Celsjusza. Faktycznie, koszt takiego panelu jest dość spory, jednak szybko się zwraca. Poza tym, mamy darmowe ogrzewanie wody przez praktycznie cały rok.

Krok 2 - Energia wodna

Niestety nikt z nas, potencjalna jednostka nie może przyczynić się do rozwoju tego typu energii. Jest ona wykorzystywana natomiast w następujący sposób: buduje się tamy, obok których umieszcza się elektrownie. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zaoszczędzić na prądzie - włącznik światła

Krok 3 - Energia wiatrowa

Każdy, kto ma możliwość, może postawić na swojej ziemi wiatrak, który zapewnia prąd i dodatkowe fundusze za wykorzystanie gruntu. 

Krok 4

Jeżeli masz możliwość i dużo ziemi- zainteresuj się roślinami energetycznymi (np. rzepak, kukurydza). Używane są one do produkcji biopaliw, które są coraz bardziej popularne. Kto wie, może w przyszłości będziesz mógł je sprzedawać.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak korzystać z alternatywnych źródeł energii skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!