Jak odnowić kanapę

Jak odnowić kanapę

Urządzenie domu nie jest takie łatwe jakby się wydawało. Często ceny mebli przekraczają zasobność naszego portfela. Na szczęście jest na to rada, stare meble możesz w bardzo łatwy sposób odnowić. W poniższym poradniku przedstawię sposób jak odnowić kanapę.

Krok 1

Jeżeli posiadamy w domu starą i zabrudzoną kanapę, nie musimy się jej pozbywać. Wystarczy, że oddamy ją zabiegom czyszczącym. Jeśli kanapa wykonana jest ze skóry, możemy przekazać ją specjalistom, którzy za nieduże pieniądze będą mogli sprawić, że kanapa odzyska swój dawny wygląd oraz elegancję. Jeśli kanapa pokryta jest materiałem, możemy sami zająć się jego czyszczeniem, za pomocą środków przeznaczonych do prania tapicerek.

Krok 2

Jeżeli znudził Ci się wygląd starej sofy, możesz zmienić jej pokrycie. Jeżeli nie czujesz się na siłach, możesz oddać ją specjaliście (tapicerowi). W sklepach jest wiele
materiałów, które z pewnością przypadną Ci do gustu. Samodzielne uszycie pokrycia sprawi, że Twoja kanapa stanie się stylowa.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wykonać renowację skórzanych mebli #2

Krok 3

Kolejnym sposobem jest wymiana dodatków do naszej sofy. Możemy zmienić jej nakrycie, poduszki itp. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak odnowić kanapę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!