Jak zaprojektować pokój gościnny

Jak zaprojektować pokój gościnny

Pokój gościnny to wygodne rozwiązanie dla posiadaczy większych domów. Jak sama nazwa wskazuje, powinien on pełnić swoje funkcje, gdy przyjeżdżają do nas goście. Warto jednak zaplanować go w taki sposób, aby przysłużył się nam również w inny sposób.

Krok 1

Podstawowym wyposażeniem takiego pokoju jest oczywiście łóżko, na którym położysz gości. Aby zaoszczędzić trochę miejsca, możesz zainwestować w rozkładaną kanapę ze schowkiem na pościel. Często zdarza się tak, że odwiedzają nas całe rodziny z dziećmi, więc obok kanapy możesz postawić piętrowe łóżko, dzięki czemu wygospodarujesz miejsce dla 4 osób. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wirtualnie zaaranżować pokój lub mieszkanie

Krok 2

Wygospodaruj miejsce na niewielką szafę, w której goście będą mogli schować swoje osobiste rzeczy. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ na co dzień ty możesz chować tam swoje rzeczy, a na czas odwiedzin wydzielić gościom np. kilka wolnych półek. 

Krok 3

Jeżeli masz odpowiednie warunki i możliwość, postaw tuż obok łóżka szafkę nocną z małą lampką. 

Krok 4

Teraz skup się na wystroju wnętrza. Postaw na klasyczne dodatki, które spodobają się każdemu. Pokój powinien być przytulny i ciepły. Walorów estetycznych dodadzą kwiaty w ozdobnych doniczkach, naścienny zegar, gustowne zasłony czy pachnące świece. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zaprojektować pokój gościnny skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!