Jak oświetlić mieszkanie

Jak oświetlić mieszkanie

Każdy wie, że odpowiednio oświetlone wnętrze aż zachęca do przebywania w nim. Jest bardziej optymistyczne, świeże i optycznie większe. Na jasność pomieszczeń wpływa wiele czynników np. ustawienie względem danej strony świata i wielkość okien. Przeczytaj co możesz zrobić, aby twój dom był odpowiednio doświetlony.

Krok 1 - Holl

Holl jest zazwyczaj ciemnym pomieszczeniem bez okna, dlatego warto zadbać o jego doświetlenie. Oprócz tradycyjnej lampy wiszącej, w tym pomieszczeniu świetnie sprawdzi się podwieszany sufit z lampkami halogenowymi oraz duże lustro, które odbija światło i optycznie powiększa i rozjaśnia wnętrze. Należy pomyśleć także o oświetleniu szafy wnękowej, aby można było z łatwością wszystko w niej znaleźć. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zmienić jasność świecenia żarówki

Krok 2 - Salon

Salon jest pomieszczeniem, gdzie spędzamy sporą ilość czasu. Dzięki dużej powierzchni możemy dowolnie tworzyć strefy jasności i kurtyny świetlne. Pokój mogą oświetlić klasyczne żyrandole, kinkiety oraz halogeny. Nie zapomnij, aby przy sofie znalazły się niewielkie lampki, które przydadzą się przy oglądaniu telewizji (lampa wisząca jest zazwyczaj za mocna i przeszkadza zamiast pomagać).

Krok 3 - Jadalnia

Bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie stołu, przy którym nie tylko jemy posiłki, ale także przyjmujemy gości podczas przyjęć. Doskonałym rozwiązaniem będzie oświetlenie wielopunktowe- nie tylko praktyczne ale i efektowne. 

Krok 4 - Łazienka

W łazience codziennie wykonujemy takie czynności jak malowanie i golenie się. W związku z tym potrzebne jest porządne oświetlenie lustra i umywalki. W tym celu możesz zamontować kinkiety lub lampki halogenowe z żarówkami o ciepłym natężeniu światła. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się podwieszany sufit z zamontowanymi w nim lampkami LEDowymi. 

Krok 5 - Sypialnia

Sypialnia to intymne pomieszczenie, w którym możemy pozwolić sobie na romantyczny i subtelny nastrój. Dlatego właśnie zainwestuj w klimatyczne lampy stojące. Nie zapominaj także o tym, że wieczorem będziesz miał ochotę poczytać książkę lub gazetę i do tego również potrzebujesz odpowiedniej lampki. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak oświetlić mieszkanie skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!