Jak powiększyć wnętrze domu lub mieszkania

Jak powiększyć wnętrze domu lub mieszkania

Wiadomo, że jasne i duże wnętrze, aż zachęca do przebywania w nim. Człowiek jest wtedy bardziej optymistycznie nastawiony do świata. Ciemne i małe pomieszczenia z czasem zaczynają robić się nudne, przytłaczające i smutne. Nawet jeżeli jesteś posiadaczem małego mieszkania, w łatwy sposób możesz sprawić, że będzie wydawało się o wiele większe.

Krok 1

Na początku wspomnę o przedpokoju. Jako pomieszczenie wejściowe, powinno zostać utrzymane w jak najjaśniejszej tonacji. Dobrym, jednak niepraktycznym rozwiązaniem będzie biel. Możesz też wybrać beż lub jasny, pastelowy kolor. Na którejś ze ścian na pewno przyda się lustro. Jest ono nie tylko praktycznym dodatkiem, ale również wpływa na to, że przedpokój wydaje się być większy.

Jeżeli w twoim przedpokoju niemożliwe jest zamontowanie chociaż małego okna, dobrym rozwiązaniem będą drzwi wejściowe z zamontowanym w nich oknem. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zorganizować własną garderobę

Krok 2

Oprócz wiszącej lampy oraz innych wszelkiego rodzaju lampek, postaw na jasny wystrój salonu. Ściany pomaluj na kolor beżowy. Meble nie powinny być zbyt ciemne, a tym bardziej masywne. 

Ciekawostka

Świetny efekt szerszego pokoju dają poziome paski na jednej ze ścian w pomieszczeniu. 

Krok 3

Jeżeli masz taką możliwość w którymkolwiek z pokoi, na przeciwległej ścianie do wejścia powieś lustro. Odbija ono światło i optycznie powiększa pokój. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak powiększyć wnętrze domu lub mieszkania skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!