Jak malować drewno

Jak malować drewno

Zapewne nie jeden raz pomyślałeś o tym, aby przemalować swoje stare, drewniane krzesło na inny kolor lub odświeżyć wygląd babcinego stołu? Po przeczytaniu poniższych porad będziesz wiedział jak to zrobić.

Krok 1 - NOWE POWIERZCHNIE

Jeżeli chcesz pomalować surowe drewno, najpierw musisz dowiedzieć się, czy dany przedmiot będzie znajdował się we wnętrzu czy na zewnątrz.

Meble i inne rzeczy narażone na zewnątrz na zmienne warunki atmosferyczne np. deszcz, śnieg, słońce, wiatr, wymagają gruntownego zabezpieczenia. W tym celu użyj impregnatu, który ochroni te przedmioty przed pleśnią i grzybem. 

W przypadku przedmiotów znajdujących się wewnątrz jakiegoś pomieszczenia, nie wymagają one takiej konserwacji, gdyż nie są narażone na szkodliwe działanie sił natury.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić lakier domowym sposobem

Krok 2 - RENOWACJA

Jeżeli chcesz dokonać renowacji drewna pomalowanego dobrych kilka lat temu, na wstępie usuń warstwę starej farby. Najlepszą pomocą będzie druciana szczotka, którą ostrożnie usuniesz wszystkie pozostałości. 

Następnie użyj papieru ściernego i doprowadź drewno do zmatowienia. Dzięki temu zabiegowi nowa farba dłużej pozostanie w dobrej kondycji. Ważne jest także odtłuszczenie całej powierzchni. 

Ciekawostka

Przed pomalowaniem całej powierzchni zrób tzw. test koloru. Pomaluj przedmiot farbą w mało widocznym miejscu i sprawdź jak wygląda na drewnie. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak malować drewno skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!